Dla córki Trimeki Rollins, która ma 24 lata i jest transpłciowa, jedyne więzienie dla kobiet w New Jersey miało być przystanią.

Jej matka powiedziała, że ​​została przeniesiona z więzienia jednego mężczyzny do drugiego, w obliczu molestowania obojga, po czym w listopadzie została przeniesiona do jedynego stanowego aresztu dla kobiet, Zakładu Karnego Edna Mahan.

„Myśleliśmy, że będzie trochę inaczej” – powiedziała pani Rollins.

Było gorzej.

W incydencie z 11 stycznia, który jest obecnie w centrum szeroko zakrojonego śledztwa, jej córka została skuta kajdankami i pobita tak mocno przez czterech strażników, że więzadła rozerwały jej kolano, powiedziała pani Rollins, zmuszając ją do korzystania z wózka inwalidzkiego. poruszać się.

Jest to najnowszy epizod z wieloletniego schematu wykorzystywania więźniów przez strażników w niespokojnym więzieniu w zachodniej części New Jersey.

Według przedstawicieli władz stanowych zawieszono głównego administratora więzienia i 29 funkcjonariuszy więziennych. Biuro prokuratora generalnego New Jersey prowadzi dochodzenie; gubernator wyznaczył w środę byłego kontrolera do prowadzenia odrębnego, niezależnego dochodzenia; a Zgromadzenie Państwowe ogłosiło przesłuchania w sprawie „powszechnego nadużycia i użycia siły”.

„W placówce wykształcił się wzorzec, a nadzorujący go nie robią wystarczająco dużo, aby chronić jego bezbronnych więźniów” – powiedział w środę w oświadczeniu demokratyczny przywódca Zgromadzenia, Craig J. Coughlin.

„Potrzebujemy odpowiedzi i potrzebujemy reformy”.

Według pani Rollins, która codziennie komunikowała się ze swoją córką za pośrednictwem więziennego systemu poczty elektronicznej, co najmniej trzy kobiety zostały poważnie ranne w walce wręcz, o czym po raz pierwszy poinformował NJ.com. Powiedziała, że ​​dwie kobiety zostały zabrane na leczenie poza więzieniem, ale jej córka, która została skazana za kradzież i odsiaduje pięcioletni wyrok, była leczona przez pielęgniarkę na miejscu.

„Boję się tylko, że ci, którzy pozostali, wezmą odwet” – powiedziała pani Rollins o pozostałych strażnikach. „Zdecydowanie boję się o jej życie”.

Zawieszenia to tylko najnowszy skandal w Edna Mahan.

W kwietniu raport Departamentu Sprawiedliwości wykazał, że więźniowie byli tam regularnie wykorzystywani seksualnie przez strażników. Czasami zmuszano ich do angażowania się w akty seksualne z innymi więźniami, gdy patrzyli na to członkowie personelu, a przymus uważany był za tak powszechny, że uznano, że narusza konstytucyjną ochronę przed okrutną i niezwykłą karą.

Kilku strażników zostało skazanych w 2018 i 2019 roku za napaści seksualne na kobiety, ale problem nie zniknął.

„Kultura akceptacji” wykorzystywania seksualnego utrzymuje się przez wiele lat i trwa do chwili obecnej ” raport zakończona.

Na początku tego miesiąca śledczy federalni byli również bardzo krytyczni wobec administracji więzienia w New Jersey w hrabstwie Cumberland, gdzie w latach 2015–2018 w wyniku samobójstwa zmarło siedmiu więźniów. Powiedział Departament Sprawiedliwości więzienie nie zapobiegło zgonom ani nie zapewniło odpowiedniej opieki psychiatrycznej, z naruszeniem Konstytucji.

Burzliwa historia Edny Mahan i duża liczba oficerów związanych z nowymi zarzutami doprowadziły do ​​natychmiastowych wezwań do zwolnienie komisarza poprawek Marcusa O. Hicksa. Wzmocniła również żądania wobec gubernatora Philipa D. Murphy’ego, aby w pełni wdrożył szereg inicjatyw określonych w rachunek że podpisał prawo ponad rok temu, które rozszerzyło prawa rodzicielskie więźniów i wezwał do powołania bardziej niezależnej komisji rewizyjnej w celu zapewnienia odpowiedzialności i „ciągłej poprawy we wszystkich zakładach karnych”.

Rzeczniczka pana Hicksa stwierdziła, że ​​decyzja komisarza o usunięciu tak wielu funkcjonariuszy więziennych na raz wskazuje na jego pełne zaangażowanie w zwalczanie nadużyć.

Pierwsze doniesienia o napaści zaczęły napływać do urzędu rzecznika praw obywatelskich 13 stycznia.

„Więźniowie kontaktowali się z naszym biurem, a także z niektórymi członkami ich rodzin” – powiedział Dan DiBeneditti, rzecznik ds. Korekt.

Śledczy przesłuchali każdą kobietę w strefie zamkniętej dla więźniów oskarżonych o przewinienia dyscyplinarne – tam, gdzie podobno miały miejsce incydenty – ale nie ujawnili żadnych szczegółów dotyczących przyczyn zawieszenia 30 pracowników. Stanowy śledczy powiedział, że wciąż pracują nad poskładaniem wielu różnych relacji z chaotycznej sceny, w której jeden z więźniów wywiad z NJ.com, powiedział, że dotyczyło ponad dwóch tuzinów funkcjonariuszy w kamizelkach kuloodpornych.

„Fizycznie czuję się chory na myśl, że codziennie kobiety znoszą te barbarzyńskie warunki” – powiedziała Asemblywanka Yvonne Lopez, demokratka, która była głównym sponsorem ustawodawstwa związanego z reformą więziennictwa. Wprowadziła również przepisy, które uczyniłyby New Jersey pierwszym stanem w kraju, który wymagałby od funkcjonariuszy więziennictwa noszenia kamer ciała.

Prezes unia który reprezentuje większość funkcjonariuszy więziennych w New Jersey, William Sullivan, nie odpowiadał na telefony ani e-maile.

Nazwany na cześć jednej z pierwszych kuratorek w kraju, więzienie w Clinton w stanie New Jersey, mieści około 650 kobiet w trzech obiektach; Według raportu Departamentu Sprawiedliwości, więźniowie są rozdzielani na podstawie wagi popełnionych przez nich przestępstw.

Pan Murphy podpisał w styczniu ubiegłego roku ustawę znaną jako Ustawa o godności, która po części wezwała do większej niezależności urzędu rzecznika poprawczego, który obecnie składa się głównie z byłych pracowników więzienia i mieści się w tym samym budynku co państwowy. Departament Administratorów Korekt. To przejście nie nastąpiło.

Córka pani Rollins powiedziała jej, że napaść miała związek z nękaniem kobiet transpłciowych.

„Doszło do kłótni między funkcjonariuszem a inną osobą transpłciową” – powiedziała pani Rollins. „Stamtąd to oficer groził. „Zaopiekujemy się wami wszystkimi” i tym podobne. Drugi więzień faktycznie powiedział: „Jeśli masz zamiar to zrobić, chodź zrób to”. I to właśnie to spowodowało. ”

Pani Rollins powiedziała, że ​​podczas napadu jej córka została skuta kajdankami i rzucona na ziemię, gdzie oficerowie w butach nadepnęli jej na twarz.

Pani Rollins, która mieszka w Maryland, powiedziała, że ​​powiedziano jej, że będzie musiała skontaktować się z prawnikiem, aby uzyskać dostęp do raportu związanego z zarzutami z 11 stycznia lub dokumentacji medycznej jej córki, które, jak powiedziała, zrobiła.

Pan Murphy powiedział w środę, że był „zniesmaczony” zarzutami.

„Powiem jasno: każda osoba w areszcie państwowym zasługuje na to, by być traktowana z godnością i szacunkiem, i zawsze musimy pamiętać, że osadzone kobiety od dawna są wyjątkowo narażone na wykorzystywanie” – powiedział w oświadczeniu gubernator, demokrata.

Nazwał Matt Boxer, były kontroler, obecnie prowadzący prywatną praktykę, w celu przeprowadzenia niezależnego dochodzenia „w celu ustalenia, jak to się stało i sformułowania zaleceń, aby coś podobnego nigdy się nie powtórzyło”.

„Na podstawie tych ustaleń, które spodziewam się otrzymać w trybie przyspieszonym, każda osoba, która postąpiła niewłaściwie, zostanie pociągnięta do pełnej odpowiedzialności” – powiedział pan Murphy. „Tego typu incydenty nigdy nie będą tolerowane”.