„Mam więcej szczęścia niż ty” Youn powiedział do Glenn Close, nominowanej na drugoplanową aktorkę, do śmiechu. (Peter O’Toole i Glenn Close mają teraz wspólnie rekord większości nominacji w kategoriach aktorskich bez wygranej – osiem za sztukę).

W innych nowościach Mia Neal i Jamika Wilson były pierwszymi czarnoskórymi kobietami, które zdobyły Oscara za makijaż i fryzurę, nagrodę, którą wspólnie z Sergio Lopez-Rivera za pracę nad filmem „Ma Rainey’s Black Bottom”. Ann Roth wygrała za projekt kostiumu „Ma Rainey”, stając się w wieku 89 lat najstarszą kobietą, która zdobyła Oscara.

Chloé Zhao zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera za „Nomadland”, słodko-gorzką medytację nad smutkiem i zniszczonym amerykańskim snem. Zhao, która jest Chinką, została dopiero drugą kobietą i pierwszą kobietą koloru, która zdobyła nagrodę. (Kathryn Bigelow była uczczona w 2010 roku za reżyserię „The Hurt Locker”).

„Ostatnio dużo myślałam o tym, jak sobie radzę, gdy sprawy stają się trudne” – powiedziała w swoim przemówieniu z akceptacją, odnosząc się do chińskiego wiersza, który czytała ze swoim ojcem, a który zaczynał się od zdania „Ludzie w chwili urodzenia są całkowicie dobrze.”

„To jest dla każdego, kto ma wiarę i odwagę, by trzymać się dobra w sobie i trzymać się dobra w sobie nawzajem” – powiedziała.

Fennell była również nominowana do „Obiecującej młodej kobiety”, co oznacza, że ​​po raz pierwszy nominowane były dwie kobiety.