I nie chodzi tylko o to, że pieniądze nie trafiają do kampanii prowadzonych przez kobiety; jest to również fakt, że wiele kobiet z mojego pokolenia wychowało się z myślą, że bycie agresywnym i zaborczym – nieodłącznie związane ze zbieraniem funduszy – jest u kobiet niesmaczne lub negatywne.

Oprócz trudności związanych z rekrutacją, uprawą i zbieraniem funduszy istnieje wyjątkowy zestaw przeszkód, które nękają kandydatki. Jesteśmy poddawani intensywnej kontroli publicznej i stronniczym relacjom, które kształtują sposób postrzegania przez wyborców. .

Kiedy kandydowałem na burmistrza, ostrzeżono mnie, że może się to zdarzyć. Ale nadal było to głębokie rozczarowanie, gdy media szybko przeniosły się od skupiania się na stanowiskach politycznych do krytykowania mojego wyglądu, zachowania, a nawet tonu mojego głosu – tak, jakby Ed Koch był melodyjny. Za każdym razem, gdy nosiłam nowy kolor, uśmiechałam się lub nakładałam lakier do paznokci, była to pokrywana z takim samym wigorem, jak nowa platforma polis. Podczas gdy mężczyźni słyną z odwagi, kobiety są uważane za niestabilne i zbyt niestabilne, by piastować wyższy urząd. Mówiąc dosadnie, kobiecie, która wykazuje cechy, które są sławione przez męskich przywódców – siłę, ambicję, przebojowość – kończy się powiedzenie: „Jesteś suką”.

Kandydatki są również utrzymywane na niemożliwie wysokim poziomie, trudne do zdefiniowania i jeszcze trudniejsze do spełnienia standardu sympatii. To spory ciężar, aby 51 procent ludzi przeżywało swoje życie, próbując odgadnąć, kim inni chcą, żeby byli. W mojej kampanii burmistrzowskiej myślałem, że muszę działać w określony sposób, żeby wyborcy mnie polubili. Skręcałam się w węzły, starając się być mniej asertywna, mniej lesbijką i ostatecznie mniej sobą. Przegrywanie wyścigu, kiedy nie byłeś wierny sobie, to straszliwy błąd i mam nadzieję, że żadna kobieta ubiegająca się o urząd w przyszłości nie będzie zmuszona dokonać.

Słuchaj, wiem, że kiedy wkraczasz na arenę kampanii politycznej, prawie wszystko w tobie jest uczciwą grą. Ale negatywna uwaga może mieć bolesne żniwo. Przez całe nasze życie kobiety są oceniane w sposób, w jaki nie są to mężczyźni: od najmłodszych lat mówi się nam w sposób dorozumiany i wyraźny, że nie jesteśmy wystarczająco ładni, mamy nadwagę, jesteśmy zbyt aroganccy, jesteśmy zbyt szczery. Kiedy kobiety podejmują odważny krok, by ubiegać się o urząd — biorąc udział w konkursie, który dotyczy wyłącznie osądu — to życie osobistej krytyki wraca dziesięciokrotnie.

Na szczęście w całym kraju powstaje coraz więcej pęknięć w szklanym suficie. W końcu mamy kobietę wiceprezes, a więcej kobiet niż kiedykolwiek ubiega się o urząd z wyboru z powodu niestrudzonej pracy takich organizacji jak Emily’s List, Run for Something, Eleanor’s Legacy i 21 in ’21, aby zakłócić proces rekrutacji kandydatów.

Nowojorczycy mają do rozważenia trzy utalentowane kandydatki na burmistrza podczas prawyborów Demokratów 22 czerwca, ale najpierw musimy przestać pozwalać, aby nasze przyszłościowe postawy zaślepiły nas od faktu, że mizoginia wpływa na każdy aspekt naszego społeczeństwa, w tym na nasze decyzje przy urnie wyborczej . Kandydatki nie szukają Twojej aprobaty ani preferencyjnego traktowania. Po prostu poprosiliśmy o osądzenie na podstawie naszych zasług, a nie płci.