„Została zatrudniona, by być pomostem między słusznym gniewem młodych radykalnych feministek w klasach szkół boskości a tysiącleciami edukacji teologicznej, która była wyłącznie w rękach mężczyzn” – mówi dr Braude.

Pani Buchanan nadała trwały kształt programowi studiów kobiecych jako areny wiarygodnego stypendium feministycznego. Zapewniła również, że program będzie istniał w przyszłości, kontaktując się z filantropami w celu zbudowania funduszu.

Harvard Divinity School, założona w 1816 r., Przyjmowała uczennice dopiero w 1955 r., Długo po tym, jak zostały przyjęte do innych szkół boskości i wielu innych zawodowych szkół Harvardu. Dopiero gdy w 2005 r. Szkoła obchodziła 50. rocznicę przyjęcia kobiet, obok portretu panny Buchanan wyeksponowano portret mężczyzn.

Mówiąc o poświęceniu jej portretu, pani Buchanan powiedziała: „Chciałam, aby portret zachęcał kobiety z różnych ras, religii, klas i środowisk kulturowych do śmiałego przypisywania sobie bogatego dziedzictwa, misji i autorytetu szkoły”.

Constance Hall Buchanan urodziła się w Northampton w stanie Massachusetts 19 czerwca 1947 roku. Jej ojciec, wielebny Albert Brown Buchanan, był szefem wydziału religii w Northfield Mount Herman School w Massachusetts, zanim przeniósł się z rodziną do Nowego Jorku, gdzie pełnił funkcję rektora w różnych kościołach. Jej matka, Barbara (Masten) Buchanan, pomogła założyć Kobiecy Korpus Talentów, który w latach 60. szkolił kobiety do pracy w ich ubogich dzielnicach; to jest teraz Metropolitan College of New York.

Pani Buchanan uczęszczała do Spence School, ukończyła Barnard College w 1969 r. Ze specjalizacją historyczną, a tytuł magistra historii na Brown University w 1971 r.

Uczyła historii w Bard College w Simon’s Rock w Great Barrington w stanie Massachusetts, jednostce Bard College w Annandale-on-Hudson w stanie Nowy Jork. Po studiach w Episcopal Divinity School w Cambridge w stanie Massachusetts przez dwa lata na został zatrudniony w Harvard Divinity School.