„To unikanie wiąże się z ideałami męskości mężczyzn, którzy są silni, niezwyciężeni i nie proszą o pomoc” – powiedziała Kristen W. Springer, profesor nadzwyczajny na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Rutgers w New Jersey, która przeprowadziła badania nad tą cechą.

„Innymi słowy, te kulturowe ideały prowadzą mężczyzn do unikania ważnej opieki zdrowotnej, aby zachowywać się po męsku” – powiedziała. „Teraz, gdy szczepionka jest dostępna dla wszystkich, interesujące będzie obserwowanie różnic między kobietami i mężczyznami w przyjmowaniu szczepionek, ponieważ będą one bardziej odzwierciedlać społeczne i kulturowe koncepcje dotyczące płci i zdrowia, takie jak kulturowa idea, którą„ prawdziwi mężczyźni ”nie nie potrzebuje profilaktycznej opieki zdrowotnej ”.

Na tym etapie amerykańskie władze ds. Zdrowia nie opublikowały danych na temat niebinarnych dorosłych i szczepień.

Mogą też istnieć powiązania polityczne. Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni rejestrują się jako Demokraci, a sondaże pokazują, że republikanie w całym kraju byli znacznie mniej skłonni do przyjęcia szczepionki niż Demokraci.

Więc kogo będą słuchać mężczyźni? Wygląda na to, że nie ich żony, przyjaciółki czy lekarki. W ramach ostatnich badań przed wydrukiem Leah Witus i Erik Larson, profesorowie z Macalester College w Saint Paul w Minnesocie, obejrzeli filmy wideo z mężczyznami i kobietami, które zawierały identyczne informacje o szczepionce. Wśród 1184 Amerykanów, którzy je obserwowali, na większość pozytywnie wpłynął męski narrator, podczas gdy narratorka płci żeńskiej spotkała się z dużo bardziej mieszaną reakcją.

„Wersja filmu z narracją męską zwiększyła u widzów zamiary szczepień” – powiedziała pani Witus – „ale kobiety z narracją miały mieszane skojarzenia ze skłonnością do szczepień, a niektórzy widzowie, którzy zostali uznani za konserwatywnych, w rzeczywistości zmniejszyli zamiar szczepień. ”

To może oznaczać zwycięstwo pana Schillaci, gdy on i jego żona subtelnie walczą o wpływ na decyzję ich 20-letniego syna o szczepieniu. Pan Schillaci dzieli się swoimi poglądami ze swoim synem, którego jego żona szturcha, by zrobić strzał.