W Białym Domu pani Psaki zamierza przywołać codzienne spotkania prasowe, które zostały wycofane w ciągu ostatnich czterech lat. Nie jest jednak jasne, kiedy sesje te mogą zostać wznowione, biorąc pod uwagę ograniczenia związane z pandemią.

Ale kiedy nadchodząca administracja przygotowuje się do wprowadzenia szczepionki na koronawirusa i przekonania ponad 300 milionów Amerykanów, że jest ona bezpieczna, pani Psaki, zdaniem kolegów, postrzega centralną część jej pracy jako przywrócenie wiary w słowa wypowiadane zza podium.

„Gry klaunów się skończyły” – powiedziała Susan Rice, która była doradcą prezydenta Baracka Obamy ds. Bezpieczeństwa narodowego. „Jen będzie reprezentować profesjonalizm, przyzwoitość i zaangażowanie w przejrzystość, które były znakiem rozpoznawczym kariery Joe Bidena”.

Jako sekretarz prasowy Trumpa, pani McEnany skupiła się na pozostaniu w bliskim kręgu prezydenta i niewiele starała się być dostępną dla dziennikarzy lub rozpowszechniać dokładne informacje. Pani Psaki planuje przyjąć inne podejście, powiedzieli urzędnicy ds. Zmiany w Biden.

W Departamencie Stanu, jak zauważyli, pani Psaki przeniosła biuro rzecznika, które znajdowało się na szóstym piętrze, gdzie było niedostępne dla reporterów, aby znalazło się obok sali prasowej.

Pani Psaki, wymawiana jako SOCK-ee, była kandydatką na stanowisko sekretarza prasowego pod rządami pana Obamy, ale prawdopodobnie wkracza w to teraz w trudniejszym i bardziej krytycznym momencie.

„Myślę, że wnosi do tego budynku tyle samo doświadczenia, ile ktokolwiek kiedykolwiek wniósł do tej pracy” – powiedział Robert Gibbs, który był pierwszym sekretarzem prasowym Obamy w Białym Domu. „Świat, który odziedziczyła ta administracja, ma więcej wyzwań niż jakikolwiek inny od prawie wieku. Stabilny, doświadczony głos za podium będzie im dobrze służył ”.