Nie jest tajemnicą, że bycie rodzicem pracującym w czasie pandemii oznacza wykonywanie wielu prac jednocześnie. Ale dla matek ten ciężar może być miażdżący.

Badania dotyczące wykorzystania czasu sugerują, że kobiety w Stanach Zjednoczonych, które pracują poza domem, również wykonują większość prac domowych i opieki nad dziećmi w normalnych warunkach, a nawet bardziej w czasie kryzysu. Od czasu powstania Covid-19 kobiety traciły pracę w większym stopniu niż mężczyźni. Spośród osób, które nie są w stanie pracować z powodu problemów z opieką nad dziećmi, 80 procent to kobiety.

Bez końca pandemii – iz wieloma szkołami w stanie zawieszenia – co to będzie oznaczać dla źródeł utrzymania kobiet w perspektywie długoterminowej? Do ich niezależności i ambicji? Czy potrafią utrzymać rodziny?

The Times poszukuje pracujących matek mieszkających w USA, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Uczestnicy powinni być gotowi do prowadzenia dziennika swoich działań – prac domowych, prac domowych, pracy zarobkowej i wszystkiego pomiędzy – i otwierać swój dom (wirtualnie) dla reportera.

Jeśli jesteś zainteresowany, opowiedz nam o swojej obecnej sytuacji za pomocą poniższego formularza. Redaktor skontaktuje się z Tobą, jeśli będziemy chcieli wykorzystać Twoją historię.