Jedna osoba powiedziała, że ​​mężczyźni płacili też gotówką, czasami wypłacaną z hotelowego bankomatu.

Niektórzy mężczyźni i kobiety zażywali ecstasy, nielegalny narkotyk zmieniający nastrój, przed uprawieniem seksu, w tym pan Gaetz, powiedział dwie osoby zaznajomione z tymi spotkaniami.

W niektórych przypadkach pan Gaetz prosił kobiety, aby pomogły znaleźć inne osoby, które mogłyby być zainteresowane uprawianiem seksu z nim i jego przyjaciółmi, według dwóch osób zaznajomionych z tymi rozmowami. Jedna osoba powiedziała, że ​​gdyby ktoś zapytał o ich związki, pan Gaetz powiedział kobietom, aby powiedziały, że zapłacił za pokoje hotelowe i kolacje w ramach ich randek.

FBI przesłuchało wiele kobiet uczestniczących w spotkaniach, w tym jeszcze w styczniu, w celu ustalenia szczegółów ich relacji z panem Gaetzem i jego przyjaciółmi, na podstawie wiadomości tekstowych i dwóch osób zaznajomionych z wywiadami.

Panu Gaetzowi nie postawiono żadnych zarzutów, a zakres jego ujawnienia jako przestępstwa jest niejasny. Biuro pana Gaetza wydało w czwartek wieczorem oświadczenie w odpowiedzi na prośbę o komentarz.

„Matt Gaetz nigdy nie płacił za seks” – głosi oświadczenie. „Matt Gaetz całkowicie odpiera wszystkie obrzydliwe zarzuty. Matt Gaetz nigdy nie był na żadnej z takich stron internetowych. Matt Gaetz ceni relacje ze swojej przeszłości i nie może się doczekać poślubienia miłości swojego życia ”.

Prawnik pana Greenberga, Fritz Scheller, odmówił komentarza, podobnie jak rzecznik Departamentu Sprawiedliwości.

Zapewnianie osobom dorosłym bezpłatnych pobytów w hotelu, posiłków i innych prezentów nie jest nielegalne, ale jeśli prokuratorzy uważają, że mogą udowodnić, że płatności na rzecz kobiet były za seks, mogą oskarżyć pana Gaetza o handel kobietami pod wpływem „siły, oszustwa lub przymus.” Na przykład prokuratorzy wnieśli oskarżenia o handel ludźmi podejrzanymi o dostarczanie narkotyków w zamian za seks, ponieważ karmienie nałogu innej osoby może być postrzegane jako forma przymusu.