Aktorka i piosenkarka Evan Rachel Wood, która od lat mówi publicznie, że była ofiarą przemocy seksualnej i fizycznej, powiedziała w poniedziałek, że została wykorzystana przez muzyka rockowego Marilyn Manson.

„Mój oprawca nazywa się Brian Warner, znany światu również jako Marilyn Manson” – napisała pani Wood w poście na Instagramie. „Zaczął mnie pielęgnować, gdy byłam nastolatką i strasznie mnie znęcał przez lata. Zostałem poddany praniu mózgu i wmanipulowano w uległość. Skończyłem żyć w strachu przed odwetem, oszczerstwami lub szantażem. Jestem tutaj, aby zdemaskować tego niebezpiecznego człowieka i wskazać wiele gałęzi przemysłu, które mu umożliwiły, zanim zrujnuje dalsze życie. Stoję z wieloma ofiarami, które nie będą już milczeć ”.

Pani Wood, lat 33, była nominowana do Złotego Globu za rolę niestabilnej nastolatki w dramacie „Trzynaście” z 2003 roku. Niedawno zagrała w „Westworld” w HBO i była głosem królowej Iduny w „Frozen 2”.

Jej związek z panem Mansonem stał się publiczny w 2007 roku, kiedy miała 19 lat, a on 38. Byli krótko zaręczeni.

Przedstawiciel pana Mansona nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w poniedziałek. W zeszłym roku przedstawiciele pana Mansona wydali oświadczenie dla magazynu muzycznego Metal Hammer w odpowiedzi na pytania dotyczące jego relacji z panią Wood i jej zeznań w Kongresie o byciu ofiarą przemocy domowej.

„Osobiste świadectwo jest właśnie tym i uważamy, że komentowanie tego jest niewłaściwe” – przedstawiciele pana Mansona powiedział Metal Hammer. „Następnie mówisz o tym, że Manson został oskarżony o„ straszne rzeczy ”przez nienazwanych„ krytyków ”, ale nie dajesz żadnych wskazówek, kim są ci krytycy i czym są te rzeczy, więc nie można tego komentować.

Kredyt…Rozette Rago dla The New York Times

Kilka innych kobiet również oskarżyło pana Mansona o wykorzystywanie ich. W 2018 roku aktorka Charlyne Yi oskarżyła Masona o molestowanie w serii tweetów, które zostały usunięte.

Pani Wood, która zaproponowała ustawę kalifornijską rozszerzającą okres przedawnienia przemocy domowej, zeznawał przed Senatem Stanu w 2019 r że mężczyzna, którego nie zidentyfikowała po imieniu, wychowywał ją, gdy miała 18 lat.

„Odciął mnie od moich bliskich przyjaciół i rodziny, jednego po drugim, okazując wściekłość w takiej czy innej formie, kiedy byłam z nimi w kontakcie” – powiedziała w swoim zeznaniu. „Miał napady skrajnej zazdrości, które często kończyły się zniszczeniem naszego domu, wbijaniem mnie w róg w pokoju i grożeniem mi”.

Powiedziała, że ​​czuje się przerażona o swoje życie i że załamał ją głodem i brakiem snu oraz grożąc, że ją zabije. W jednym przypadku zmusił ją do uklęknięcia w sypialni, związał jej ręce i stopy, bił ją i zszokował wrażliwe części jej ciała urządzeniem zwanym fioletową różdżką.

Powiedziała, że ​​kiedy próbowała go opuścić, dzwonił do jej domu bez przerwy.

Panie Manson powiedział magazynowi Spin w 2009 roku dzwonił do pani Wood 158 razy dziennie po zerwaniu. „Każdego dnia fantazjuję o rozbiciu jej czaszki młotem” – powiedział.

Jego przedstawiciele powiedzieli w listopadzie, w odpowiedzi na pytania Metal Hammera, że ​​komentarz pana Mansona w Spin był „oczywiście wywiadem z gwiazdą teatralnego rocka promującym nową płytę”.

Pan Manson opisał swoje poglądy na temat kobiet w wywiadzie dla Dazed z 2015 roku, magazyn o stylu.

„Dziewczyny powinny zawsze przedstawiać się tobie, kiedy wracasz do domu” – powiedział. „Cześć kochanie, jestem w domu”, a ona ma na sobie bieliznę i nogi pod pachami. ‘Chodź i weź to, kochanie.’ ”

Pani Wood powiedział magazynowi Rolling Stone w 2016 roku że była wykorzystywana „przez kogoś bliskiego, kiedy byliśmy razem” oraz przez właściciela baru.