Ale, jak Donna Zaccaro, córka pani Ferraro, zwięźle ujęła to w niedawnym wywiadzie telefonicznym: „Kobiety nie głosują jako blok”.

Przykłady: Pomimo ogromnego podniecenia związanego z biletem Mondale-Ferraro (kiedy pan Mondale ogłosił to, niektóre sondaże wykazały, że w sondażach dogonił prezydenta Ronalda Reagana, choć na krótko), nie wystarczyło, aby zmienić fala i kobiety nadal licznie głosowały na urzędującego. Podobnie w 2008 roku kobiety nie przychodziły na bilet McCain-Palin tylko dlatego, że była na nim kobieta; wielu zamiast tego utknęło na całkowicie męskim bilecie Obamy-Bidena. A ostatnio kandydatura Hillary Clinton nie skorzystała zbytnio z solidarności kobiet w 2016 roku, kiedy to większość białych kobiet poparła Trumpa.

A założenie, że pani Harris będzie w jakiś sposób reprezentować wszystkie sprawy kobiet, jest pojęciem, które ona sama odrzuciła na podcast „Pod Save America”, wyjaśniając, że tak zwane problemy kobiet nie są czymś, co można oddzielić od innych i starannie położyć na jej biurku.

„Ludzie powiedzą:„ Porozmawiaj z nami o sprawach kobiet ”, na co ja odpowiem:„ Wiesz, bardzo się cieszę, że chcesz rozmawiać o gospodarce ”- powiedziała Jonowi Favreau, prowadzącemu podcast i byłemu prezesowi Barackowi Były autor przemówień Obamy. „Kwestie kobiet powinny być sprawami wszystkich”.

Pani Harris powiedziała, że ​​na długo przed wybuchem koronawirusa, nie wiedząc wtedy, jak istotne będą teraz jej słowa – w środku pandemii, która pokazała, jak duża część gospodarki zależy od spraw często lekceważonych jako kwestie kobiet, w tym opieki nad dziećmi i urlop rodzicielski.

Aby właściwie odnieść się do tych obaw, pan Biden powinien spojrzeć poza dolną część swojej karty, zasugerowała pani Dittmar, angażując się być może w gabinet równy płci lub dając kobietom z różnych środowisk i branż szansę kształtowania polityki.

„Powinien pomyśleć o wprowadzeniu pełnej różnorodności kobiet – i mam na myśli to nie tylko pod względem rasy, ale także pokoleniowo – do podejmowania decyzji w jego administracji” – powiedziała pani Dittmar.