Dla wielu kolorowych Brytyjek możliwość zobaczenia swojego życia i doświadczeń tak dokładnie odzwierciedlonych w filmie jest niezwykle rzadka. Tobi Oredein, założyciel Black Ballad, platformy internetowej dla czarnych Brytyjek, napisał w zeszłym roku: „Po raz pierwszy w życiu zobaczyłem dziewczynę, która wyglądała podobnie do mnie i moich przyjaciół, kiedy biegaliśmy po liceum, próbując wyobrażaj sobie przyjaźnie, edukację i życie w ogóle ”.

Ikoko – który nie był współautorem filmu przed „Rocks” – przyznał, że Gavron i Ward doprowadzili do powstania filmu.

„Nie byłbym w stanie nakręcić tego filmu, gdybym powiedział:„ Chcę zrobić film o byciu młodą dziewczyną z Hackney ”- powiedział Ikoko.

„Musiał być pierwszy, a sposób, w jaki działa branża, musi się wydarzyć pierwsze, kiedy ludzie tacy jak Sarah i Faye wykorzystają swoją władzę i przywileje, podzielą się tym i otworzą te drzwi” – dodała.

Jeśli chodzi o kręcenie zdjęć, filmowcy byli świadomi praktyk lub „niewidzialnych” treningów, które mogą ułatwić zadanie początkującym aktorom. Podczas warsztatów przygotowawczych dziewczyny zostały sfilmowane tak, aby przyzwyczaiły się do bycia przed kamerą, a film został nakręcony w porządku chronologicznym, aby pomóc im wejść w fabułę.

Było wiele scen, które wymagały wrażliwości, a produkcja dała obsadzie przestrzeń do próby pokazania tych emocji.