Jak się szybko opalićfot. Adobe Stock


Jak się szybko opalić? Pomóc w tym mogą odpowiednie kosmetyki, suplementy diety i ruch. Zanim sięgniesz po nasze porady musisz pamiętać, że długie i intensywne kąpiele słoneczne są niebezpieczne dla każdej z nas, niezależnie od rodzaju karnacji.

Na początku wspomnimy tylko o jednej z najbardziej kontrowersyjnych metod, którą zdecydowanie odradzamy – wylegiwanie się na słońcu po morskiej kąpieli bez wycierania skóry ręcznikiem. Słone kropelki wody działają wtedy na promienie słoneczne jak magnes. Grozi to przede wszystkim schodzącą skórą. 

Sięgnij po suplementy

Te preparaty przygotują skórę na spotkanie ze słońcem. W ich składzie znajdziesz beta-karoten, który jest jednym z wielu związków należących do karotenoidów (barwników roślinnych). Suplementy zacznij brać na początku wakacji, bo zanim zaczną działać minie mniej więcej 3-4 tygodnie. 

Możesz też codziennie wypijać czysty sok marchewkowy – ma takie samo działanie, a przy okazji jest zdrowszy. Jeśli nie lubisz marchewki, beta-karoten występuje też w innych żółtych i pomarańczowych warzywach i owocach oraz zielonych warzywach liściastych. Skorzystaj z przyspieszacza

Przyspieszacz opalania to kosmetyk, który pokochają miłośniczki muśniętej słońcem skóry. Tego rodzaju produkty przyspieszą produkcję melaniny i dadzą naprawdę ładną, naturalnie wyglądającą opaleniznę.

Większość z nich wyposażona jest w filtr słoneczny, ale bardzo niski, najczęściej na poziomie SPF 5 – SPF 10. Stosowanie przyśpieszacza obowiązkowo należy połączyć z kremem z filtrem na poziomie minimum SPF 30.

Przyśpieszacze opalania pomogą osiągnąć piękną opaleniznę

Użyj olejku marchewkowego

Olejek marchewkowy dzięki wysokiej zawartości beta-karotenu poprawia kolor skóry – nadaje jej nieco ciemniejszy odcień, a do tego pogłębia i utrwala opaleniznę. 

Stosuj go codziennie, po powrocie z plaży. Skóra nie tylko o wiele szybciej zyska ładniejszy kolor, ale będzie też doskonale nawilżona i zregenerowana.

Lepiej częściej i krócej, niż raz a długo

Szybko nie zawsze znaczy pięknie przynajmniej, jeśli chodzi o opalanie. Nasza skóra nie jest przyzwyczajona do słońca. W ciągu pierwszych wakacyjnych dni odradzamy długotrwałe wylegiwanie się na słońcu, zwłaszcza między 11 a 14, gdy świeci ono najmocniej. 

Lepiej częściej i krócej, niż raz a długo – to żelazna zasada, o której powinna pamiętać każda z was. Pozwoli to cieszyć się długo piękną, brązową opalenizną bez zaczerwienień i schodzącej skóry. Opalaj się maksymalnie 2 godziny dziennie.

Ruszaj się

Dzięki temu nie tylko będziesz szczuplejsza, ale też twoja opalenizna będzie ładniejsza. Będąc w ruchu, opalasz się równomiernie. Graj w siatkówkę, piłkę plażową, buduj zamki z piasku albo rób cokolwiek, na co masz ochotę. 


Pamiętajmy żeby przed wyjściem na słońce użyć kremu do opalania z filtrem:

Więcej na temat opalania:

Kremy do twarzy nowej generacji! Chronią przed szkodliwym działaniem słońca i są idealne pod makijaż
Wybór redakcji: 18 najlepszych kosmetyków do opalania