To, czego wiele matek potrzebuje, to „supertata lub superpartner” – powiedziała Porgrebin. „Wszyscy powinniśmy wkładać taki sam poziom energii, aby odnieść sukces w tym samym celu, którym jest posiadanie sprawnie funkcjonującego domu i wychowywanie dzieci, które są szczęśliwe i pełne wyzwań”.

Podczas gdy mężczyźni robią więcej niż kiedyś, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi i prace domowe, kobiety w heteroseksualnych związkach z dwojgiem rodziców – około 60 procent rodzin – nadal spędzają od sześciu do 8,5 godziny więcej tygodniowo na nieodpłatne prace domowe, takie jak opieka nad dziećmi i sprzątanie. Lub, jak powiedział dr Vandenberg-Daves: „W rodzinach heteroseksualnych mężczyźni często robią więcej niż ich ojcowie, ale mniej niż ich żony”. (Wskazuje, że w rodzinach LGBTQ jest często więcej parytetów.) A mężczyźni mogą nadal wykonywać inną pracę rodzicielską niż ich żony: więcej przyjemnych rzeczy, mniej uciążliwych.

„Kiedy mężczyźni zaczęli angażować się w opiekę nad dziećmi, opieka nad dzieckiem zaczęła dzielić się na zabawne części – jak jeżdżenie na sankach – i ohydne części, czynności związane z utrzymaniem i wzbogacaniem, takie jak odkładanie zabawek lub robienie pieluch”. – powiedziała pani Pogrebin. „Kto pomija pół dnia pracy, aby iść na coroczną kontrolę pediatry? Kto zostaje w domu, kiedy jest chory? Kto wstaje w środku nocy? Uważam, że jeśli masz dwie osoby wychowujące dzieci, zapytaj, kto zna rozmiary ich butów, a dowiesz się, kto jest głównym rodzicem i czy ponosi sprawiedliwą odpowiedzialność za te zadania.

W dzisiejszych czasach mamy więcej kulturowych modeli opieki nad mężczyznami — pomyśl o celebrytach, takich jak John Legend czy Chris Pratt, którzy opowiadają o ojcostwie i chcą być zaangażowani w życie swoich dzieci. Ale, jak powiedziała dr Vandenberg-Daves, pominęliśmy ciężką pracę związaną z analizowaniem różnych zadań i ról: „Nigdy tak naprawdę nie uczyliśmy mężczyzn skupiania się na tym, jak równość płci wygląda w rodzinach. Nie mamy takiego magazynu jak magazyn Working Mother”.

Jak sugeruje pani Pogrebin, jednym ze sposobów na rozpoczęcie tworzenia bardziej sprawiedliwego gospodarstwa domowego jest po prostu zaopatrzenie się w notatnik, narysowanie linii pośrodku i wyznaczenie zadań tak, aby było to równe między rodzicami.

„Jeśli chcesz żyć w demokratycznym społeczeństwie, musisz zacząć od demokratycznych rodzin, ponieważ w przeciwnym razie hierarchia jest wbudowana i hierarchia jest oczekiwana” – powiedziała pani Pogrebin. Dodała, że ​​wychowanie dziecka w demokratycznej rodzinie, w której rodzice tworzą rodzaj równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w domu, jest darem. „Przygotowuje dzieci do życia w demokratycznym społeczeństwie, w którym równość jest widoczna każdego dnia. Nie możesz nim być, jeśli tego nie widziałeś.