Ale prawda jest taka, że ​​jesteśmy już dwoma oddzielnymi krajami.

Podczas gdy niektóre stany, w tym Kalifornia i Nowy Jork, mają prawa chroniące prawo do aborcji, prawa w Missisipi mają na celu utrudnić aborcję i utrudnić funkcjonowanie klinik takich jak moja. Według Instytutu Guttmachera, organizacji badawczej wspierającej prawa do aborcji, obecnie istnieje pięć stanów, w których pozostała tylko jedna klinika aborcyjna.

Aborcja jest absolutnie kwestią sprawiedliwości rasowej i ekonomicznej. Zdecydowana większość naszych pacjentów to czarne kobiety, takie jak ja. Organy ustawodawcze uchwalające te prawa w Mississippi i innych stanach południowych to głównie mężczyźni i przeważnie biali. Prawa są z natury rasistowskie i klasowe; powstrzymują czarnych i brązowych ludzi. A badania są jasne: kobieta, której odmówiono aborcji, jest bardziej skłonna do życia w ubóstwie nawet po latach.

Ludzie, których stać na przelot nad wieloma stanami, są w stanie uniknąć tej pajęczej sieci praw. Wiele kobiet, których na to nie stać, które zdołały przejść przez nasze drzwi, wydało każdy grosz i jeździło godzinami, musiały wziąć wolne od pracy i znaleźć pieniądze na benzynę, hotel i opiekę nad dziećmi — tylko po to, by przedrzeć się przez grupę protestujących krzyczących „kurwa” i „morderca”.

Ale to, co mnie naprawdę prześladuje, to kobiety, których nigdy nie widuję — te, które nie mogą tu dotrzeć.

Możliwość kontrolowania własnego ciała i przyszłości nie powinna zależeć od tego, gdzie mieszkasz, kim jesteś i ile zarabiasz. Ale prawodawcy stanowi uczynili to naszą rzeczywistością. A jeśli Sąd Najwyższy obali Roe, nierówność ta zostanie znacznie zwiększona.

Potrzebujemy rządu federalnego, aby położył kres temu atakowi na nasze prawa. Potrzebujemy go, aby chronić dostęp do aborcji wszędzie i dla wszystkich.

We wtorek członkowie Kongresu ponownie przyjęli ustawę, która dokładnie to zrobi — ustawę o ochronie zdrowia kobiet. Ustawa, która została po raz pierwszy wprowadzona w 2013 roku, ale nigdy nie została uchwalona, ​​chroniłaby przed prawami stanowymi, takimi jak wymóg dwóch podróży Mississippi i 15-tygodniowy zakaz. Dokonałoby tego poprzez stworzenie ustawowego prawa świadczeniodawcom opieki zdrowotnej do świadczenia opieki w zakresie aborcji oraz prawa pacjentów do otrzymywania tej opieki bez medycznie niepotrzebnych ograniczeń.

Jeśli to prawo stanie się prawem, dostęp do aborcji będzie chroniony w każdym stanie. Ustawa z pewnością spotkałaby się z ostrym sprzeciwem prawnym ze strony Missisipi i innych stanów sprzeciwiających się aborcji, ale Kongres uchwalił przepisy chroniące dostęp do opieki zdrowotnej, a ten nie powinien być traktowany inaczej.