„Kim Mulkey jest mistrzynią i Hall of Fame. Cieszymy się, że możemy powitać ją w domu” – powiedział Scott Woodward, dyrektor sportowy LSU. Zostanie przedstawiona jako trenerka Tygrysów na konferencji prasowej w poniedziałek.

Po osiągnięciach w grze Mulkey – w tym złotym medalu olimpijskim w 1984 roku – nastąpił równie imponujący rekord trenerski. Po służbie jako asystentka w Louisiana Tech, została trenerem w Baylor w 2000 roku. Drużyna kończyła sezon 7-20 i nigdy nie brała udziału w turnieju NCAA.

Poprowadziła Bears do mistrzostw krajowych w 2005, 2012 i 2019 roku. Drużyny Mulkey zaliczyły jeszcze jedną Final Four i 10 dodatkowych wyjazdów do 1/8 finału. Baylor co roku brała udział w turnieju NCAA, z wyjątkiem jednej podczas swojej kadencji.

Jej mistrzowska drużyna w latach 2011-12, prowadzona przez Brittney Griner, była najlepsza ze wszystkich, kończąc 40-0.

„Bardzo przypominała mi mojego tatę – surowego i uczciwego” – powiedział Griner, gdy trenował Mulkey. „Nie ma ulubionych. Nie ma powłoki cukrowej. Opowiada ci, jak to jest i niczego nie ukrywa ”.

Mulkey, jedyna kobieta, która wygrała mistrzostwa NCAA w koszykówce jako zawodniczka, asystentka i główny trener, została wprowadzona do Basketball Hall of Fame w 2020 roku.