Wieść się rozchodziła. Kiedy Jim Duquette został dyrektorem generalnym Mets w 2003 roku, próbował zatrudnić Ng jako swojego asystenta. Została z Dodgersami, a wkrótce potem, na konferencji w Phoenix, specjalny asystent Metsa kpił z chińskiego dziedzictwa Ng, wyrzucając je w barze.

Duquette zwolnił asystenta – byłego miotacza, Billa Singera, który twierdził, że nie pamięta komentarzy – i wyszedł z jeszcze większym szacunkiem dla Ng.

„Oto była rażąco trudna sytuacja, która została upubliczniona, a ona po prostu poradziła sobie z nią z takim wdziękiem i klasą” – powiedziała Duquette. „Miała pełne prawo być zdenerwowana i zła, a była to jedna z takich rzeczy, jak:„ W końcu wybaczę ”. Ale była bardzo, bardzo stanowcza w szczególności w stosunku do Billa i nas jako organizacji: w żadnych okolicznościach było to nie do przyjęcia ”.

Ng powiedziała, że ​​to w przypadku Dodgersów początkowo wierzyła, że ​​poradzi sobie z pracą dyrektora generalnego, chociaż zespół zatrudnił Paula DePodestę, aby zastąpił Evansa, a następnie Neda Collettiego, który zastąpił DePodestę, po przeprowadzeniu wywiadu z Ng. Colletti zwiększyła obowiązki Ng, przydzielając jej kontrakty do negocjacji (tak jak to zrobiła z Yankees) i dając jej przewodnictwo w niektórych rozmowach handlowych. Polecił ją na stanowiska dyrektora generalnego i ostatecznie Ng udzielił wywiadu na temat roli Seattle Mariners, Los Angeles Angels, San Diego Padres i Giants.

„Mówiłem:„ Jak poszło? ” a kilka dni później otrzymała telefon, że jadą w innym kierunku – powiedział Colletti. „Widać było rozczarowanie, ale została przy nim – i myślę, że być może im więcej w to zainwestowała, tym bardziej nie chciała się poddać. To niesamowita cecha ”.

The Dodgers trzykrotnie dotarli do National League Championship Series pod wodzą Collettiego, dwukrotnie z Torre jako menadżerem. Torre powiedział, że nawiązał silny kontakt z Ng, podziwiając jej umiejętności komunikacyjne i szerokie doświadczenie.