„To nie znaczy, że nie czułam nienawiści do ciała w zamknięciu” – powiedziała. Nie jest fanem jakiejś aktualnej terminologii, takich słów jak „plus”, „krzywa” czy „ciało pozytywne”.

„Rzeczą, która jest skomplikowana w pozytywnym ruchu ciała”, powiedziała, „jest to, że może to dotyczyć nielicznych uprzywilejowanych osób, które mają ciało, które wygląda tak, jak ludzie chcą się czuć pozytywnie. Chcemy, aby krągłe ciała, które wyglądały jak Kim Kardashian, zostały nieco większe. Chcemy mieć duże, piękne tyłki i duże, piękne piersi, bez cellulitu i twarzy, które wyglądałyby tak, jakbyś mogła je uderzyć szczupłą kobietą ”.

„Mam duży brzuch, zawsze mam. Tam przybieram na wadze – szczególnie po wczesnej menopauzie mam wyprostowane jelita, jak starzec – i to nie jest miejsce, w którym nikt nie chce widzieć ciała. To nie tak, że gdybym zamieściła na Instagramie zmysłowy akt ze mną, ludzie byliby zachwyceni moją piękną derrière ”.

Kiedy to mówiła, nie brzmiała na złą, przygnębioną ani jakby przyklejała to do mężczyzny. Wydawała się jakby zrezygnowana i rozbawiona. Siedziała w bardzo białym pokoju z kominkiem, ubrana w dzianinowy kardigan i mnóstwo pierścionków na palcach. Jej włosy były długie, a grzywka krótka. W połowie rozmowy nagle zaczęła żuć kanapkę, co ją rozśmieszyło.

„Wydaje się, że na potrzeby tego wywiadu zjem tę dużą bagietkę” – powiedziała.

Pani Dunham rozważała wejście w modę na długo przed rozpoczęciem pandemii. Początkowo myślała, że ​​stworzy pełnoprawną kolekcję od rozmiaru 0 do 20, ponieważ… cóż, tak naprawdę nie robi półśrodków. Poza tym jest wystarczająco sprytna i przeprowadza wystarczająco dużo badań, by wiedzieć, że jest dumna historia kobiet projektantów, które wchodziły do ​​biznesu, ponieważ wiedzą, czego brakuje, czy to Coco Chanel, Donna Karan, czy nawet Olsens. Ale, powiedziała, „było tak wiele rzeczy, których nie wiedziałam o infrastrukturze”.

W 2019 roku poznała Patricka Herninga, właściciela i założyciela 11 Honoré, gdzie często robiła zakupy. Obaj związali się nawracaniem dla postaci plus size i zaczęli opracowywać plan. Ponieważ pan Herning niedawno wprowadził linię marek własnych, dysponował łańcuchem dostaw i personelem projektowym dla pani Dunham. Jedyne, co miała przynieść, to pomysły.