Dorastała w Jamaica Estates, Queens i uczęszczała do Mount Ida Junior College w Newton w stanie Massachusetts i na New York University. Wczesne małżeństwo z Raymondem Sassonem zakończyło się rozwodem.

Na początku pani Sasson i pani Gore generalnie trzymały swój związek z dala od wiadomości, chociaż pani Sasson nie miała żadnych zastrzeżeń co do okazywania wsparcia dla spraw gejowskich. W artykule w Newsday w styczniu 1993 roku Liz Smith napisała o przyjęciu sylwestrowym zorganizowanym przez panią Gore i producenta Marty’ego Richardsa w St. Bart’s, na którym wielu gości nosiło czerwoną emalię i złotą szpilkę do klapy przedstawiające wstążkę AIDS, którą pani Gorelich nosiła. Sasson zaprojektował.

„Na St. Bart’s miejscowy Francuz nigdy nie widział wstążki i pomyślał, że Lois rozdaje jej odpowiednik Croix de Guerre” – napisała pani Smith. „Po wyjaśnieniu wstęgi Lois przyjęła zamówienia na ponad 350 z nich”.

Dochód został przekazany na rzecz Broadway Cares / Equity Fights AIDS.

Poparcie pani Sasson dla spraw feministycznych znalazło również odzwierciedlenie w jej biżuterii, w tym w bransoletkach z napisami „Sisterhood Is Global” oraz „Visible and Powerful”.

Ona i pani Gore stopniowo stawały się bardziej reprezentatywne w swoim związku – pani Gore była nawet gospodarzem odcinków „In the Life”, serii magazynów informacyjnych PBS o lesbijkach, gejach, biseksualistach i transpłciach.

„Musimy zacząć wierzyć w coś większego niż bezpieczny i wygodny styl życia” – powiedziała Curve, magazynowi społeczności lesbijskiej, w 2019 roku pani Sasson. „Każdy musi spojrzeć w lustro i zdecydować, za co chce być zapamiętany . ”