„Wysiłek włożony w motywowanie wolontariuszy i budowanie ducha wspólnoty można odrzucić jako„ jedynie ”towarzyską wymianę, związaną z rolami płciowymi kobiet i naturalnymi skłonnościami, niewymagającą prawdziwych umiejętności” – napisała autorka badania, Arlene Kaplan Daniels.

„Kobiety, które zajmowały się filantropią, były zakulisowymi wolontariuszkami, nierozpoznaną pracą” – powiedziała Debra Mesch, profesor filantropii w Lilly Family School of Philanthropy na Uniwersytecie Indiana. „Mężczyźni byli twarzami”.

Jednak w ostatnich latach, wraz ze wzrostem liczby kobiet w miejscu pracy i rozwojem ruchów skupiających się na ich doświadczeniu, darowizny kobiet stały się przedmiotem badań specjalistów ze świata organizacji non-profit oraz naukowców. Kobiety mają więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej i nadal szybko je gromadzą. Do 2023 r. Światowe bogactwo kobiet wzrośnie do co najmniej 81 bilionów dolarów, według analizy Boston Consulting Group. W 2010 roku ta liczba wynosiła 34 biliony dolarów.

„Kobiety są dziś bardziej widoczne w filantropii dzięki kobietom, które od dziesięcioleci walczą o miejsce przy każdym stole, w każdej branży” – mówi dr Priscilla Chan, współzałożycielka inicjatywy Chan Zuckerberg wraz z mężem Markiem Zuckerberg, napisał w e-mailu. „Stajemy na ich ramionach i kontynuujemy pracę”.

„Od 2015 r. Gromadzę liderki filantropii kobiet, które zamierzają szukać lepszych praktyk w zakresie zbierania funduszy z kobietami od 2015 r. Kiedyś potrafiłam liczyć na to na swoich rękach” – powiedziała Kathleen Loehr, dyrektor Kathleen Loehr and Associates, która konsultuje organizacje jak dostosować praktyki zbierania funduszy do preferencji kobiet. „Teraz mamy 63 członków”.

„Płeć ma znaczenie w filantropii” – powiedział dr Mesch. „Mężczyźni i kobiety inaczej angażują się w filantropię. Jeden nie jest lepszy od drugiego. Są po prostu inni ”. Na przykład, Badania wykazał, że samotne kobiety dają więcej niż samotni mężczyźni (a Raport Barclaya powiedział, że wśród zamożnych ludzi w Ameryce kobiety dają prawie dwa razy więcej niż mężczyźni); że w małżeństwie kobiety uspołeczniają swoich mężów do dawania; i że kobiety częściej niż mężczyźni angażują się w dawanie grupowe.