„Myślę, że tak rzadko można zdobyć złoty medal – raz na cztery lata”, powiedział Green, który dodał: „Myślę, że wszyscy by to zauważyli, nie tylko świat golfa”.

Popow dorastał kochając igrzyska olimpijskie. Jej matka, Claudia Schwarzer Popov, była wybitną pływaczką w Stanford, której marzenia olimpijskie zostały odrzucone w 1980 r. z powodu bojkotu prowadzonego przez USA, a następnie w 1984 r. z powodu kontuzji łokcia.

Matka Claudii, Sabine Schwarzer, zakwalifikowała się do reprezentacji Niemiec w skoku wzwyż na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 w Rzymie. Ale z powodu kontuzji i przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych, aby dołączyć do narzeczonego, nie brała udziału w zawodach.

Brat Popowa, Nicholas, który startował na Uniwersytecie Arizony, brał udział w eliminacjach olimpijskich w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku na 50 metrów stylem dowolnym, ale nie wyszedł z eliminacji.

„Był trochę przybity”, powiedział Popov, dodając, że jej brat pojechał do Londynu, aby oglądać i kibicować swoim przyjaciołom, którzy się zakwalifikowali.

„Powodem, dla którego nie zostałem pływakiem”, powiedział Popov, „jest złamane serce. Moja mama mówiła: „Chcę was nauczyć pływać, ale nie byłabym zła, gdybyście nie zostali pływakami, ponieważ to bardzo niewdzięczny sport”.

O ile nieprzewidziane okoliczności Popow w końcu weźmie udział w igrzyskach olimpijskich, chociaż jej rodzina nie pojedzie do Tokio, aby podzielić się z nią tym doświadczeniem. To małe pocieszenie, ale jej matka i brat żartowali sobie, że zrobili sobie tatuaż z kółkami olimpijskimi, który jest niezbędnym symbolem statusu dla wszystkich kwalifikatorów.