„Ogólnie rzecz biorąc, niewiele kobiet było przedmiotem studiów egiptologicznych” – powiedział.

Starożytny tekst dostarcza pewnych informacji na temat praktyk dotyczących kobiet w ciąży w czasach starożytnych, powiedział dr Nagel, ale dalsze badania mogą być pouczające. Papirus z około 1825 roku pne ujawnił, że materiały takie jak miód i odchody krokodyli były używane jako środki antykoncepcyjne.

Mimo to bardzo niewiele wiadomo na temat opieki prenatalnej w czasach starożytnych, powiedział dr Ejsmond.

Dr Nagel powiedział, że około 30 procent niemowląt zmarło w ciągu pierwszego roku życia w czasach starożytnych. Dowiedziawszy się o odkryciu ciężarnej mumii, powiedział, że był zaintrygowany tym, co dalsze badania mogą ujawnić na temat wierzeń egipskich dotyczących życia pozagrobowego nienarodzonych dzieci.

Potrzebne są dalsze badania, aby dowiedzieć się więcej o stanie zdrowia ciężarnej mumii. – To może wymagać pobrania mikropróbek tkanki miękkiej – powiedział dr Ejsmond.

„To bardzo mała ilość tkanki miękkiej, więc nie widać żadnej różnicy na mumii, ale nadal badamy strukturę obiektu” – powiedział.

Naukowcy mają nadzieję, że publikacja ich odkryć może przyciągnąć uwagę lekarzy i ekspertów z innych dziedzin, którzy pomogą w kolejnym etapie badań.

„To dobra podstawa do rozpoczęcia większego projektu dotyczącego tej mumii” – powiedział dr Ejsmond – „ponieważ będzie to wymagało wielu ekspertów, aby przeprowadzić przyzwoite interdyscyplinarne badania”.