Do edytora:

Re „Pionier, który jest gotowy od lat” (Sport, 19 listopada):

Zatrudnienie Kim Ng na stanowisko dyrektora generalnego Miami Marlins i pierwszej kobiety na stanowisko dyrektora generalnego w jakimkolwiek dużym sporcie męskim jest coraz większe. Porusza się, ponieważ jest nie tylko kobietą, ale jest też Azjatką.

Azjatki są często zapomniany na rynku pracy i jest mniej prawdopodobne, że otrzymamy stanowisko kierownicze. Nosimy ciężar Azjatów stereotyp kobiety, co obejmuje bycie uległym lub biernym, cechy, które są sprzeczne z zasadami wielkiego przywódcy.

Czasami to brzemię jest ciężkie, ale wraz z ogłoszeniem dobrych wiadomości Ng w tym błędnym cyklu wiadomości, czuję nową nadzieję i optymizm.

Nie będzie ostatnia.

Sophia Kim
Bayside, Queens

Do edytora:

Dot. „Recesja na kobiety wskazuje na trwałe niepowodzenie” (pierwsza strona, 18 listopada):

Pandemia uwidoczniła utrzymujące się nierówności w odpowiedzialności za nieopłacaną siłę roboczą.

Policzyliśmy długoterminowe konsekwencje zdrowotne dla kobiet wynikające z połączenia płatnej i bezpłatnej pracy. Wyniki naszych badań sugerują, że kobiety pełniące obowiązki opiekuńcze, które były w stanie zwolnić się z pracy zarobkowej, a następnie wrócić do pracy, miały mniejsze ryzyko chorób układu krążenia w porównaniu z kobietami, które tego nie robiły.

Rodzi to pytanie, kto jest w stanie uzyskać ochronę przed zbyt wieloma rolami lub wymaganiami czasowymi.

Nierówności zdrowotne oparte na dochodach i klasach będą się pogłębiać, chyba że zmienimy wzorce oparte na płci w typach pracy, które są formalnie wynagradzane i które nie są. Możemy wykorzystać to, czego nauczyliśmy się podczas tej pandemii, do zmiany zasad, praktyk i norm dotyczących płci, określających, czym jest praca i jakie rodzaje cenimy.

Emily Q. Ahonen
Yvonne L. Michael

Do edytora:

Re „USA zredukują o połowę siły afgańskie do dnia inauguracji” (pierwsza strona, 18 listopada):

Po prawie dwóch dekadach okupacji Afganistanu przez wojska zachodnie siły NATO muszą kontynuować swoją misję „szkolenia, doradzania i pomocy afgańskim siłom bezpieczeństwa”, według Jensa Stoltenberga, sekretarza generalnego NATO.

Dlaczego to szkolenie musi być kontynuowane przez siły NATO lub amerykańskie? Można by pomyśleć, że po 20 latach afgańskie siły bezpieczeństwa byłyby dostatecznie przeszkolone, aby wyszkolić własne wojska.

Być może śledztwo Kongresu mogłoby odpowiedzieć na to pytanie.

Bob Ladendorf
Los Angeles

Do edytora:

Re „This Is America” (Op-Ed, nytimes.com, 5 listopada):

Zgadzam się z Roxane Gay; ostatnie cztery lata również wpłynęły na moją wiarę. Ale w dobry sposób wpłynęło to także na moje zaangażowanie w dyskurs polityczny.

Cztery lata temu, po długiej drodze do uzyskania obywatelstwa, oddałem swoje pierwsze w historii głosowanie w Stanach Zjednoczonych. Byłem pewien, że jestem częścią tworzenia historii, wybierając pierwszą amerykańską kobietę na prezydenta. Nigdy nie wyobrażałem sobie, co stało się później.

Łzy płynęły z bliskimi przyjaciółmi, gdy prezydentura Trumpa stała się rzeczywistością, ale coś innego się we mnie zmieniło. Zacząłem brać udział w protestach i marszach; Subskrybowałem The New York Times; Dołączyłem do dwóch klubów książki, z których jeden skupiał się na czytaniu prac różnych autorów, a drugi na zamieszkach i zmianach społecznych.

Zacząłem przekazywać darowizny na kampanie polityczne (a teraz znam nazwiska większości senatorów), a dzięki szczerej rozmowie z teściową udało mi się w tych wyborach zdobyć dwa głosy od Donalda Trumpa. Jestem gotów kontynuować walkę, tak samo jak nas jest o wiele więcej.

Ed Farraye
Santa Monica w Kalifornii.