„Zostałem wykluczony, a prawdziwe spotkania odbywały się po spotkaniach, na których byłem” – mówi pani Brougher, zauważając, że pan Silbermann i niewielka grupa faworytów – wszyscy mężczyźni – dzwonili. „Dlatego było to tak podstępne”.

Pani Brougher odkryła również, że harmonogram nabywania przez nią uprawnień do opcji na akcje był mniej korzystny niż harmonogramy menedżerów płci męskiej na jej poziomie, co oznacza, że ​​osiągnięcie zysków zajęło jej dużo więcej czasu. „Umiem liczyć” – powiedziała i poskarżyła się panu Silbermannowi.

Wkrótce firma powiedziała jej, że ma problemy z „relacjami międzyfunkcyjnymi” i nie jest „współpracująca”. Jej poprzednie recenzje były pozytywne, mówi pani Brougher. W następstwie tego, co opisuje jako katastrofalną dyskusję w ramach wzajemnej oceny z dyrektorem finansowym Toddem Morgenfeldem, została zwolniona podczas niespodziewanej rozmowy telefonicznej z panem Silbermannem.

„Miałam dużo szczęścia w technologii” – mówi pani Brougher. „Chcę zmienić i zdemontować system uprzedzeń płciowych w tej firmie i pozbyć się stereotypu, według którego mężczyźni i kobiety podlegają innym standardom”.

Ze swojej strony pan Silbermann powiedział mi, że taki był dokładnie jego zamiar, nawet jeśli wcześniej mu się to nie udało. Wybrał takie rozwiązania, jak wniesienie większej ilości wiedzy, ustalenie wynagrodzenia, dodanie większej liczby członków zarządu (jeden z takich dyrektorów jest w drodze, powiedział) i stworzenie „globalnego systemu odsłuchowego”, aby lepiej słyszeć doświadczenia swoich pracowników. Pan Silbermann powiedział również, że wyrzuci ludzi za to, że nie trzymają się lepszej kultury, którą zamierza teraz promować. „Wszystko to oczywiście dotyczy nakrycia stołu do czasu rozpoczęcia akcji” – dodał.

Cokolwiek zrobi, pani Brougher ma środki i moc, by wytrwać. Teraz przyznaje, że mogła spróbować zrobić więcej na wcześniejszym etapie swojej kariery, aby zobaczyć zmagania innych kobiet i pomóc im. Obiecuje, że to doświadczenie wzmocniło jej wolę działania.

„Oto szklany sufit, w który trafiłem dopiero po pięćdziesiątce, który zrobiłem nagle, bardzo gwałtownie” – mówi pani Brougher. „W ogóle tego nie widzisz. A potem uderzasz ”.

The Times zobowiązuje się do publikowania różnorodność liter Do edytora. Chcielibyśmy usłyszeć, co myślisz o tym lub którymkolwiek z naszych artykułów. Oto kilka wskazówki. A oto nasz e-mail: letters@nytimes.com.

Postępuj zgodnie z sekcją z opinią New York Times na Facebook, Twitter (@NYTopinion) i Instagram.