Do edytora:

Re „Wyborcy potwierdzają zwycięstwo Bidena; Vote Is Smooth ”(pierwsza strona, 15 grudnia):

Podczas przesłuchań prezydenta Trumpa w Izbie Republikańskiej posłowie powiedzieli: „Niech wyborcy zdecydują”. Podczas procesu przed Senatem republikanie powiedzieli: „Niech wyborcy zdecydują”.

W ostatnim roku administracji prezydenta Obamy wyjątkowo wykwalifikowany kandydat do Sądu Najwyższego Merrick Garland nigdy nie został dopuszczony do udziału w Senacie, ponieważ, jak powiedział Mitch McConnell, „Niech wyborcy zdecydują”.

Wyborcom nie pozwolono na tę decyzję na kilka tygodni przed wyborami w 2020 roku, kiedy Republikanie rzucili się na Amy Coney Barrett.

Wreszcie w zeszłym miesiącu wyborcy mieli możliwość podjęcia decyzji i podjęli zdecydowaną decyzję. Kiedy wszyscy republikanie zaakceptują ten fakt?

Libby Treadwell
Ojai, Kalifornia.

Do edytora:

Jestem przez całe życie demokratą, więc nie jest mi łatwo powiedzieć: dla dobra kraju chciałbym, żeby prezydent elekt Joe Biden spędził więcej czasu na rozmowach z republikanami podczas swojego poniedziałkowego przemówienia do narodu po wyborach Głosowanie kolegialne. Demokraci mogą toczyć wewnętrzne sprzeczki, ale są niczym w porównaniu z tym, przez co przechodzą republikanie.

Zbyt wielu Republikanów wciąż nie może się zmusić, by nawet publicznie przyznać, że kolejnym prezydentem będzie Joe Biden. Nadal kładą się spać, modląc się, że prawnicy Donalda Trumpa znajdą sposób na odwrócenie wyniku listopadowych wyborów.

Biorąc pod uwagę, że zanim to się stanie, zostanę czołowym graczem ligi baseballowej, więc nie ma czasu do stracenia. Demokraci i Republikanie muszą znaleźć wspólny język. Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie niż wygrana w wojnie ze śmiercionośnym koronawirusem.

Republikanie muszą zrozumieć, że Ameryka nie może przetrwać jako podzielony naród. Wzywam – nie, błagam – przywódców Republikańskiej, aby teraz zjednoczyły się za panem Bidenem. Uwierz mi, będziesz miał dużo czasu na przygotowanie się politycznie do wyborów prezydenckich w 2024 r. Ale teraz nie czas.

Denny Freidenrich
Laguna Beach, Kalifornia.

Do edytora:

Re „As Biden Prepares to Take Office, a New Rush at the Border” (artykuł z wiadomościami, 14 grudnia):

Przewidywany „kryzys humanitarny” to już rzeczywistość. Ale jest to spowodowane wzrostem liczby osób przekraczających granice. To konsekwencja ataku prezydenta Trumpa na azyl na granicy, który stawia tysiące ludzi, w tym dzieci, w ciągłym niebezpieczeństwie.

Ostra reakcja prezydenta elekta Joe Bidena na podsycanie przez Trumpa strachu przed imigracją tylko zwiększy cierpienie osób ubiegających się o azyl i umocni niezgodną z prawem politykę.

Fałszywa retoryka o „fali”, mająca na celu wywołanie obrazów napadających hord, jest podżegająca i dodatkowo szkodzi osobom ubiegającym się o azyl. Liczby dotyczące przekroczenia granicy są często analizowane bez kontekstu historycznego, co stanowi podstawę narracji, że każdy wzrost oznacza kryzys.

W 2019 roku administracja Trumpa twierdziła kryzys aby usprawiedliwić jego okrucieństwo. Jednak obawy były znacznie wyższe w 2000 r., A służby graniczne mają teraz ponad dwukrotnie więcej agentów i ponad 16 miliardów dolarów budżetu. Mamy środki, aby przyjąć wszystkich migrantów w sposób humanitarny i sprawiedliwy.

Nawet jeśli liczby wzrosną, rozwiązanie tego kryzysu humanitarnego poprzez zakończenie polityki Trumpa musi być traktowane priorytetowo, a nie dramatycznie. Od tego zależy życie.

Shaw Drake
El Paso

Do edytora:

Re „Rok, w którym wszyscy przegrywają” (Sport, 14 grudnia):

Świat męskiego sportu do góry nogami ma dobrą passę: uznanie sportów kobiecych, które zbyt długo kręciły się na platformach abonamentowych, wysokopoziomowe kanały kablowe, dźwięk internetowy lub brak dostępu.

Mecze kobiet są teraz transmitowane na bardziej dostępnych kanałach, a bystrzy fani sportu są traktowani jako dreszczyk emocji związany z tymi grami. Sezony bąbelkowe były już rozgrywane przez Narodowy Związek Koszykówki Kobiet i Narodową Ligę Piłkarską Kobiet.

Mecze National Women’s Hockey League były transmitowane na żywo w serwisie Twitch, ale w dzisiejszych czasach Covid może będzie jeden lub dwa mecze w ESPN.

Peg Pickering
Camden w stanie Maine