Do edytora:

Re „Oni są zmęczeni jak diabli i po prostu nie mogą tego znieść” („The Primal Scream”, sekcja specjalna, 7 lutego):

Chociaż pandemia wyostrzyła wstrząsające realia macierzyństwa w Ameryce, matki znajdowały się w kryzysie na długo przed zamknięciem. Dziesięciolecia niepowodzeń systemowych, polityki, które aktywnie krzywdzą kobiety i dzieci oraz zaniedbania w kwestiach takich jak powszechna opieka nad dziećmi i płatny urlop rodzicielski doprowadziły nas do tego punktu.

Kiedy nie możemy wspierać matek, wszyscy przegrywamy. Brak opieki nad dziećmi w Ameryce kosztuje nas 57 miliardów dolarów rocznie w postaci utraconych zarobków, produktywności i dochodów. Ale jest jedno rozwiązanie, o którym wiemy, że pomoże: więcej matek na urzędzie z wyboru.

Posiadanie rodziców, zwłaszcza matek z małymi dziećmi, na urzędzie publicznym zmieni sposób rozmowy i priorytety przy stole decyzyjnym. Mamy w Kongresie wystawiają w trakcie kadencji więcej rachunków niż inne kobiety, a ich ustawodawstwo koncentruje się na opiece zdrowotnej, opiece nad dziećmi, edukacji, płatnych urlopach rodzinnych i przystępnych cenach dla rodzin. Mają prawo podnieść te kwestie, aby nie były już nazywane problemami kobiet, ale problemami gospodarczymi, które dotyczą wszystkich Amerykanów.

Nie możemy pozwolić sobie na powrót do stanu sprzed pandemii. Wybór większej liczby matek i osób z przeżywanym doświadczeniem na urząd może być kluczem do zapewnienia nie tylko powrotu do zdrowia, ale także lepszej jakości życia niż w poprzednich latach.

Liuba Grechen Shirley
Nowy Jork

Do edytora:

W „Jak naprawić to, co jest zepsute” (sekcja specjalna, 7 lutego) sugerujesz, aby ojcowie byli bardziej zaangażowani w rodzicielstwo. Aby naprawdę przynosić korzyści pracującym mamom, zasady dotyczące opieki nad dziećmi powinny również uznawać ojców za opiekunów.

Dzięki urlopowi wychowawczemu męża wróciłam do pracy wiedząc, że moje dzieci są z kochającym rodzicem. Mógłbym wziąć na siebie więcej obowiązków w pracy, co potencjalnie mogłoby przyspieszyć moją karierę. Co najważniejsze, czas spędzony z naszymi dziećmi ugruntował jego rolę opiekuna.

Kiedy dzieci chorują, szkoły często najpierw dzwonią do mam; niektórzy nigdy nie dzwonią do ojców, a matki zwykle wychodzą z pracy. W czasie pandemii pracę straciło więcej kobiet niż mężczyzn. Aby pomóc pracującym matkom, miejsca pracy i społeczeństwo muszą bardziej akceptować ojców przejmujących obowiązki rodzinne. Do tego czasu ciężar rodzicielstwa nieproporcjonalnie spadać będzie na matki.

Sheila Toothill
Mamaroneck, NY

Do edytora:

Dziękuję za specjalną sekcję dotyczącą przerażających żniw, jakie pandemia przynosi matkom Ameryki. To sprawiło, że do mych oczu napłynęły łzy. Wreszcie brzydka, prawdziwa historia jest tam.

W „To, co czujesz, to nie wypalenie, to zdrada”, przyznała to psychiatra Wendy Dean. Systemowe problemy, z jakimi borykają się kobiety, można przypisać „decyzji naszego społeczeństwa o dążeniu do zysku za wszelką cenę”.

To irytujące i haniebne, że Ameryka nie ma krajowych programów pomocy rodzinie i opieki nad dziećmi.

Harriet Vines
Chapel Hill, NC

Do edytora:

Chociaż mam najlepszą możliwą sytuację dla pracującej matki (samozatrudniony z elastycznym grafikiem, partner na pełen etat, a moje dzieci są obecnie w szkole cztery i pół dnia w tygodniu), Nadal czuję wszystko, co opisują te artykuły.

Właśnie eksplodowałam swoją frustracją wobec męża na dwa dni przed ukazaniem się sekcji (po kilku tygodniach cichej, na skraju rozpaczy) i nie mogę wam powiedzieć, jak bardzo jestem wdzięczna za potwierdzenie moich doświadczeń teraz. Są nie tylko normalne, ale wynikają z kipienia systemu, który przez dziesięciolecia był na małym ogniu. To było tak potrzebne; Dziękuję Ci.

Tossy Garrett
Northfield, Vt.