W coraz bardziej podzielonym krajobrazie politycznym Ameryki trudno sobie wyobrazić zmianę stron wyborców. Jedna grupa demograficzna dostarczyła wielu wyjątków: białe kobiety z przedmieść.

W ciągu ostatnich czterech lat grupa odwróciła się od prezydenta w zadziwiającej liczbie. I wielu z nich się organizuje – Red, Wine and Blue to grupa złożona z kobiet z przedmieść z Ohio, które mają nadzieję na zmianę wyborów na Joe Bidena. Organizacja skupia się na kobietach, które głosowały na prezydenta i partie trzecie w 2016 roku, a także na obecnych wyborcach Demokratów.

„Ich głosy były tak interesujące, ponieważ nie były tylko typowym działaczem politycznym” – powiedziała założycielka grupy, Katie Paris, mieszkanka Ohio, która pracowała w polityce w Waszyngtonie. „Myślałem, że są naprawdę godne zaufania. Że mamy mogą połączyć się ze swoimi historiami ”.

W dzisiejszym odcinku Lisa Lerer, która relacjonuje kampanie, wybory i władzę polityczną dla The New York Times, rozmawia z białymi kobietami z przedmieścia w Ohio i bada ich zmieniające się lojalności i wartości.