Według grup praw obywatelskich, pracownice domowe, które są często izolowane, są szczególnie narażone na nadużycia.

Z ich już i tak minimalnymi swobodami jeszcze bardziej zmniejszonymi przez pandemię i rosnącą izolacją, pracownicy domowi niezachwianie używają TikTok, aby powiedzieć światu, jak są traktowani, nawet jeśli może to być niebezpieczne.

Niektóre kobiety używają słupków po prostu do wypuszczenia pary. Inni starają się rozpowszechniać informacje o ich często fatalnych warunkach pracy, często z fatalistycznym poczuciem humoru. Ich publiczność, wielu z nich to również pracownicy zagraniczni, twierdzi, że przewijanie zabawnych filmów wideo jest sposobem na złagodzenie samotności i może zapewnić krótkie wytchnienie od stresu, niepokoju lub depresji.

„Wielu tutaj cierpi” – powiedział 35-letni Merygene Cajoto, filipiński pracownik w Arabii Saudyjskiej, który do ponad 18 000 obserwujących. „Sposób, w jaki wyrażają swoją depresję, stres związany z pracą, odbywa się za pośrednictwem TikTok. Przyjaciele wysyłają mi filmy i porady. To rodzaj linii pomocy ”.

Pani Dama zaczęła publikować na TikTok około rok temu, dokumentując cierpienia pracowników takich jak ona na Bliskim Wschodzie. Zanim wideo „Don’t Got It” stało się wirusowe, miała mniej niż 20 000 obserwujących. Po tym, jak wyszło na jaw, liczba ta wzrosła o około 5000 w ciągu dni, a teraz ma ponad 32 000.

Jej filmy, często zabarwione sarkazmem, analizują niektóre z poważnych problemów, z jakimi borykają się pracownicy domowi w Zatoce.

W innym filmie pani Dama zakłada chustę na głowie, aby naśladować swojego saudyjskiego pracodawcę. Jej szef oskarżył ją o kradzież pieniędzy, ponieważ „pochodzi z ubóstwa w domu” – mówi pani Dama.