Nie karaj ludzi za opiekę.
Kiedy przychodzi czas na oceny pracowników, menedżerowie powinni mieć na uwadze, ile dodatkowej pracy – i stresu – mają do czynienia z ludźmi. (Dotyczy to również osób, które nie są rodzicami). Ponadto kierownicy ds. Rekrutacji nie powinni odrzucać życiorysów zawierających luki z czasów pandemii i rozważać ponowne zatrudnienie pracowników, którzy odeszli z powodu opieki.

Nie wracaj do „normalnego” życia biurowego.
Długie godziny twarzą w twarz i nieprzewidywalne harmonogramy ranią rodziców i inne osoby jeszcze przed tym kryzysem. Lekcja z tego okresu polega na odkryciu, że ludzie są szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej produktywni, kiedy mają kontrolę nad tym, gdzie i kiedy pracują – zwłaszcza rodzice. Biura przynoszą korzyści, ale pracodawcy mogą przyjąć harmonogramy hybrydowe, pozwalające ludziom pracować kilka dni w domu i kilka dni w biurze.

Stany Zjednoczone są jedynym bogatym krajem bez płatnego urlopu rodzinnego i jednym z nielicznych bez subsydiowanej opieki nad dzieckiem. Gdyby taka polityka obowiązywała przed pandemią, życie rodziców w okresie zamknięcia byłoby znacznie łatwiejsze.

Na przykład w Szwecjinowi rodzice mają 16 miesięcy płatnego urlopu do 8 roku życia, więc niektórzy z niego korzystają podczas pandemii. Rodzice mają również cztery miesiące płatnego urlopu na opiekę nad chorymi dziećmi do lat 12, z którego rząd zezwolił ludziom korzystać, gdy szkoły były zamknięte podczas pandemii. W wielu krajach europejskich ośrodki opieki nad dziećmi są finansowane ze środków publicznych, więc nie było wątpliwości, że będą nadal dostępne, gdy ponowne otwarcie będzie bezpieczne.

Przedłuż płatny urlop na koronawirusa.
Prezydenta Bidena pakiet pomocy na koronawirusa – który nadal wymaga zatwierdzenia przez Kongres – obejmuje ponad trzy miesiące płatnego urlopu chorobowego i rodzinnego, w tym opieki nad dziećmi lub osobami starszymi, dostępnego do września. Prawie wszyscy pracownicy amerykańscy byliby uprawnieni.

Wyślij pieniądze rodzicom.
Oprócz czeków stymulacyjnych administracja Biden zaproponowała dodatkową pomoc dla rodzin z małymi dziećmi – w tym ulgę podatkową w wysokości do 8 000 USD dla rodzin na opiekę nad dziećmi. Plik Zasiłek na dziecko, które gromadzą prawie wszyscy rodzice, również tymczasowo wzrośnie – do 3000 USD dla dzieci poniżej 18 lat i 3600 USD dla dzieci poniżej 6 lat, z 2000 USD na dziecko. A rodzice 27 milionów dzieci z najbiedniejszych rodzin, które obecnie nie kwalifikują się do pełnego kredytu, mogliby go odebrać.

Oferuj ulgi podatkowe firmom, które zatrzymują lub ponownie zatrudniają matki.
Szokująca liczba matek, nieproporcjonalnie tych, które są czarne lub brązowe, zrezygnowała z pracy, aby opiekować się dziećmi podczas pandemii. Pomogłoby im to – i pracodawcom też – gdyby zatrudniły ich firmy. Ulgi podatkowe mogłyby stanowić większą zachętę do tego.