Pani Friedland, obecnie 32-letnia obecnie, powiedziała, że ​​degustacje wkrótce okazały się wstępem do zaproszeń seksualnych. „Na początku byłam zaszczycona, ale także bardzo zdezorientowana i przestraszona” – powiedziała. „Nigdy nie podobały mi się nasze spotkania i naprawdę starałem się to wyjaśnić w nadziei, że przestanie próbować”.

Powiedziała, że ​​odrzuciła większość jego zalotów seksualnych, ale musiała to zrobić w przyjazny sposób, aby zachować relacje zawodowe. Powiedziała, że ​​w końcu uprawiali seks dwukrotnie: raz w jego domu, a raz w hotelu w Dallas, po zbiorowej degustacji wina GuildSomm, edukacyjny spinoff sądu. W tamtym czasie sąd nie miał żadnych przepisów zakazujących takiego związku.

„Zmusiłam się do potraktowania tego jako romansu lub związku, aby móc ogarnąć mózgiem interakcje” – powiedziała pani Friedland. „Ale to nigdy nie pasowało. Nie chodziliśmy na randki. Nigdy o tym nie rozmawialiśmy. Czułem się, jakbym czekał na seks od kogoś, komu nie mogłem odmówić ”.

Gdy rozwijała się w zawodzie winiarskim, ta dynamika władzy – i kwestia, czy odniosła sukces – prześladowała ją. Przeniosła się do San Francisco, aby pracować jako sommelier w Quince, jednej z najbardziej prestiżowych i popularnych restauracji w San Francisco, a następnie została dyrektorką win w State Bird Provisions, „pracy marzeń”.

Mimo to, powiedziała, finansowe koszty życia w San Francisco, oprócz emocjonalnego kosztu pracy z wieloma mistrzami sommelierów w Bay Area, były zbyt wysokie. Ostatecznie opuściła miasto, zawód i dwór. Obecnie jest kandydatką na tytuł magistra gastronomii na Boston University.

„Nie chciałam rezygnować z nauki” – powiedziała. „Ale wiedziałem, że już nigdy nie będę mógł tego zrobić przez sąd”.

W tym tygodniu wszystkie 27 kobiet, w tym dwie zasiadające w zarządzie, Virginia Philip i Laura Williamson, podpisały list z przeprosinami skierowanymi do kobiet, które się zgłosiły, i domagały się całkowitej przebudowy organizacji. Trzy wybitne kobiety – Pascaline Lepeltier, Laura Maniec Fiorvanti i Alpana Singh – zrezygnowały z kortu.