Mimo to Lisa Daglian, dyrektor wykonawczy Stałego Komitetu Doradczego Obywateli przy MTA, powiedziała, że ​​związki pani Feinberg z gubernatorem mogą być zaletą dla agencji tranzytowej i kierowców, którzy na niej polegają.

Dodała, że ​​pani Feinberg, jako szefowa metra, już pokazała, że ​​potrafi zarządzać największą częścią agencji – metrem i autobusami – w bardzo trudnym okresie.

„Ma ucho gubernatora i zaufanie gubernatora, a to pomoże, gdy nasz region będzie się ponownie otwierał i odbudowywał” – powiedziała Daglian. „Kiedy wchodzimy w naszą kolejną normalność, musimy dowiedzieć się, jak utrzymać agencję na powierzchni i jak płacić za jej codzienne operacje i budowę kapitału, aby pasażerowie mieli system, którego potrzebują i na który zasługują”.

Pani Feinberg, która mieszka w East Village, dojeżdża do pracy kilkoma liniami metra: L oraz Lexington Avenue 4, 5 i 6. Na obecnym stanowisku tymczasowego szefa metra zarabia 325 000 dolarów rocznie. Zrezygnuje z tej pensji, aby zostać przewodniczącą MTA, co jest stanowiskiem nieodpłatnym.

Zastąpi Patricka J. Foye, obecnego prezesa i dyrektora naczelnego MTA, który odchodzi, by zostać tymczasowym prezydentem i dyrektorem naczelnym Empire State Development, stanowej agencji rozwoju gospodarczego.

Ale pani Feinberg przejmie tylko część pracy pana Foye.

Janno Lieber, który nadzoruje projekty kapitałowe agencji tranzytowej, zostanie wyznaczony przez pana Cuomo na stanowisko pana Foye jako dyrektor generalny agencji tranzytowej. Będzie odpowiedzialny za prowadzenie codziennych operacji MTA i nadzorowanie ambitnych wysiłków agencji zmierzających do modernizacji systemu tranzytowego.

„Kryzys COVID udowodnił – po raz kolejny – że transport masowy jest podporą Nowego Jorku, zarówno w dobrych, jak i złych czasach” – powiedział Lieber. „Teraz musimy nadal budować system, który łączy ludzi ze wszystkich społeczności z pracą, edukacją i możliwościami. Nie mogę się doczekać podjęcia tej ważnej nowej roli i poprowadzenia MTA we wspieraniu ożywienia gospodarczego regionu Nowego Jorku”.