W swoim zwycięskim przemówieniu, pani Jones przypomniała zwolennikom jej obietnice wyborcze. „Św. Louis, to jest dla nas okazja, by powstać – powiedziała. „Skończyliśmy ignorować rasizm, który powstrzymał nasze miasto i nasz region”.

Pani Jones obiecała, że ​​nie będzie milczeć, gdy zobaczy rasizm, homofobię, transfobię, ksenofobię lub nietolerancję religijną, dodając: „Nie będę milczeć, gdy zauważę jakąkolwiek niesprawiedliwość”.

Powiedziała, że ​​transformacyjna zmiana nie będzie natychmiastowa. „Będzie to wymagało trochę cierpliwości, odrobiny ciężkiej pracy, determinacji i zrozumienia, że ​​dziesiątki lat problemów nie zostaną rozwiązane w ciągu dni od rozwiązania”.

Pani Jones, absolwentka Hampton University, Saint Louis University School of Public Health i Harvard University’s Kennedy School of Government, spędziła ostatnie 20 lat jako urzędnik państwowy. W 2002 roku została mianowana na stanowisko Demokratycznej kobiety w ósmym okręgu w mieście St. Louis, przez dwie kadencje w Izbie Reprezentantów stanu Missouri, a od 2013 roku jest skarbnikiem miasta, jak podaje strona internetowa jej kampanii. W 2017 roku kandydowała na burmistrza St. Louis.

Pani Jones zastąpi Lydę Krewson, pierwszą kobietę pełniącą funkcję burmistrza miasta, która jesienią ubiegłego roku powiedziała, że ​​nie będzie ubiegać się o drugą kadencję.