Niektórzy sojusznicy Trumpa nawet ją chwalili, próbując podnieść oczekiwania przed jesienną kampanią. Senator Lindsey Graham, republikanka z Karoliny Południowej, która jest jednym z najbliższych sojuszników prezydenta na Kapitolu, nazywa Pani Harris „inteligentna” i „agresywna” i przewidziała, że ​​będzie „groźnym przeciwnikiem”.

Jednak niektórzy Republikanie, w tym ci często krytyczni wobec prezydenta, ostrzegali, że tweety prezydenckie i paplaniny ekspertów nie będą miały takiego wpływu na wyborców, jak reklama. A zdolność kampanii Trumpa do bardziej skoncentrowanego i konsekwentnego przekazu wiadomości w Internecie i telewizji jest miejscem, w którym może wyrządzić największe szkody, definiując przeciwnika w biegu.

„Nie mogą kontrolować Trumpa” – powiedział Mike Murphy, doradca medialny kilku republikańskich kandydatów na prezydenta. „Będzie tweetował, wydzwaniał – a różnica między tym a ostatnim razem polega na tym, że Trump ma do dyspozycji środki w wysokości pół miliarda dolarów z RNC”

Pan Murphy powiedział, że pani Harris i jej poparcie dla pewnych polityk byłoby łatwiejsze do ataku dla konserwatystów, niż sugeruje ich początkowa, chaotyczna odpowiedź. „Maszyny w kampanii Trumpa wiedzą, jak zrobić to w przeciętnej, standardowej wersji” – powiedział. „Kamala Harris to wybór. Oto podsumowanie: jako prokurator generalny sprzeciwiała się karze śmierci, nawet dla zabójców gliniarzy; jako senator poparła reparacje za niewolnictwo i zapowiedziała, że ​​odbierze prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ona jest przyszłością ”.

W środę pan Biden dał jasno do zrozumienia, że ​​spodziewa się, że kampania pójdzie w przeciwnym kierunku i stanie się bardziej osobista.

„Donald Trump już rozpoczął swoje ataki, nazywając Kamalę„ paskudną ”, narzekając, że jest„ podła ”dla jego nominowanych – powiedział. „Czy ktoś jest zaskoczony, że Donald Trump ma problem z silnymi kobietami we wszystkich dziedzinach? Wiemy, że nadejdzie więcej ”.

Ale Trump z taką precyzją starał się zdefiniować panią Harris od prawyborów Partii Demokratycznej, kiedy nie udało mu się znaleźć szybkiego sposobu, aby podważyć jej kandydaturę. Prezydent upajał się pobijaniem senator Elizabeth Warren z Massachusetts jako „Pocahontas” i wyśmiewaniem bystrości umysłu pana Bidena, nazywając go „Sleepy Joe”.