Podobnie jak Trask, Brownson powiedział: „Z niecierpliwością czekam na dni, w których przestaniemy mówić o tym, że„ ona jest pierwsza ”i osiągnęliśmy to wszystko, a kobiety mogą po prostu naturalnie dopasować się do ról trenerskich, zwiadowczych i operacyjnych. . ”

Trask, która opuściła The Raiders w 2013 roku po prawie 30 latach na różnych stanowiskach w franczyzie, a teraz służy jako analityk w CBS, przypomniała sobie tylko kilka momentów, kiedy ludzie kwestionowali jej rolę ze względu na jej płeć.

Kiedyś, powiedziała, reporter zawołał do Gene’a Upshawa, ofensywnego liniowego Hall of Fame, pod koniec długiej praktyki: „Hej Gene, jak to jest mieć dziewczynę w drużynie?”

Trask przypomniał sobie, że Upshaw, który został wieloletnim liderem związku zawodników NFL, odwrócił się i odpowiedział: „Ona nie jest dziewczyną. Ona jest Raiderem ”.

Al Davis, były właściciel drużyny The Raiders, który zatrudnił Traska, zatrudnił również Toma Floresa, pierwszego trenera mniejszości w lidze, aby wygrał Super Bowl, oraz Arta Shell, pierwszego trenera Afroamerykanów w NFL od lat dwudziestych XX wieku.

„To był ktoś, kto zatrudniał bez względu na rasę, płeć czy jakąkolwiek inną indywidualność, co nie ma wpływu na to, czy ktoś może wykonywać pracę” – powiedział Trask o Davis, która początkowo zatrudniła ją jako stażystę w 1983 roku, kiedy zespół był oparty w Los Angeles i była studentką prawa, która w poszukiwaniu pracy zadzwoniła do siedziby bandytów. „I robił to dekady i dziesięciolecia, zanim zostało to omówione jako temat w świecie piłki nożnej, w świecie sportu i w dużej części świata w ogóle”.

Pracownicy łamiący pleśń wydają się być skoncentrowani w pewnych organizacjach, takich jak Raiders i Tampa Bay Buccaneers, którzy zmierzą się z Kansas City Chiefs w Super Bowl w niedzielę. Bucs będą mieli dwie trenerki na boisku – Lori Locust, asystentkę linii defensywnej i Maral Javadifar, asystent trenera siłowego i kondycyjnego – zaledwie rok po tym, jak Katie Sowers z San Francisco 49ers została pierwszą kobietą trenującą Super Bowl. Również w niedzielę Sarah Thomas zostanie pierwszą kobietą, która poprowadzi grę o tytuł.