Ustanowił Women’s Careers in Football Forum, coroczne wydarzenie organizowane w połączeniu z połączeniem skautingu ligi, które od 2017 r. Daje kobietom zajmującym podstawowe role w programach uniwersyteckich szansę uczenia się od dyrektorów generalnych NFL, trenerów i kierownictwo. Na sesji w lutym w zeszłym miesiącu wzięło udział 26 z 32 drużyn ligi, a Samantha Rapoport, starszy dyrektor NFL ds. Różnorodności i integracji, powiedziała, że ​​mając wirtualny format w przyszłym miesiącu, ma nadzieję na pełną reprezentację.

W 2019 roku 55 procent uczestników forum stanowiły kobiety kolorowe. Spośród wszystkich kobiet, które uczestniczyły w ostatnim spotkaniu, w lutym, 15 zostało zatrudnionych na pełnoetatowe stanowiska lub staże w NFL lub na studiach w sezonie 2020, co daje łącznie 118 takich miejsc pracy od czasu powstania forum. początek.

„Ludzie, którzy są zmarginalizowani lub pozbawieni praw wyborczych, jeśli dasz im szansę, możliwość rozmowy z kimś, kto może ich potencjalnie zatrudnić, w ten sposób trafiają na krótką listę” – powiedział Rapoport.

W 2015 roku Jen Welter została pierwszą kobietą dodaną do personelu NFL, jako asystentka stażysty trenera w Arizona Cardinals. Kathryn Smith została pierwszą kobietą, która piastowała pełnoetatowe stanowisko asystenta trenera w następnym roku, kiedy została mianowana trenerem kontroli jakości zespołów specjalnych pod Rexem Ryanem z Buffalo Bills, a po sezonie 2019 Katie Sowers, która pracowała głównie z 49ers. z szerokimi odbiornikami, została pierwszą kobietą, która trenowała w Super Bowl.

(Sowers po czterech sezonach w San Francisco ogłosił kilka tygodni temu, że nie wróci w 2021 r.)

Kolejny przełom nastąpił w listopadzie, kiedy Callie Brownson z Cleveland Browns została tymczasowo wyniesiona na trenera ze ścisłej półki, stając się najwyższej rangi trenerką w historii ligi.