Texas Rangers, nie bez krytyki, zorganizowali mecz baseballowy na prawie pełnym stadionie w poniedziałek wieczorem – mniej więcej w tym samym czasie Gonzaga i Baylor wygrali na prawie pustym stadionie. The Washington Nationals, w których dziewięciu zawodników wykazało pozytywny wynik testu na koronawirusa lub pozostało w bliskim kontakcie z tymi, którzy mieli, przygotowywało się do rozegrania we wtorek odroczonego otwarcia sezonu.

Łatwo wyobrazić sobie, że wkrótce otworzą się bramy dla sportów uniwersyteckich.

Być może nie nadejdzie pora na College World Series w baseballu i softballu lub na play-offy Football Championship Subdivision tej wiosny. Ale konferencja Big Ten powiedziała niedawno, że porzuca politykę dotyczącą frekwencji fanów i odstąpi od lokalnych wytycznych zdrowotnych, pozostawiając otwartą możliwość posiadania tłumów na wiosennych meczach piłkarskich. Niektóre szkoły należące do Konferencji Południowo-Wschodniej ogłosiły, że jesienią będzie można zagrać w piłkę nożną.

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać ta nowa normalność.

Will Michigan’s Big House, ze swoimi 107601 miejscami, czuje się jak puste gniazdo z powodu utrzymujących się obaw niektórych fanów piłki nożnej dotyczących masowych zgromadzeń publicznych lub ich świadomości, że siedzenie w wygodnym fotelu przed dużym ekranem przeważa kłopoty z grą. ruch dzienny?

Pandemia wybiła dziurę w budżetach wielu wydziałów sportowych, pozostawiając niektórym szkołom ograniczenie sportu przy jednoczesnym zachowaniu zarabiających i pilnych próśb o dalszą pomoc.

Jedno jest pewne: atak na sportowy model biznesowy uczelni nie zakończy się wraz z pandemią. Jeśli już, kryzys zdrowia publicznego tylko opóźnił konfrontację.

Kusi fakt, że sportowcy mogą zarobić na sławie, a Kongres i stanowe organy ustawodawcze chcą przechylić szalę w stronę graczy. Wyobraź sobie możliwości, jakie mógł mieć Jalen Suggs Gonzagi po tym, jak jego zwycięzca księżycowy w walce z UCLA lub sponsorzy, którzy zabiegali o jego przyjaciółkę z dzieciństwa, gwiazdę UConn, Paige Bueckers, by sprzedawać jej 800 000 obserwujących na Instagramie.

Pod ręką są również pytania o rozluźnienie zasad transferów i przegląd równości płci między sportami mężczyzn i kobiet, wymuszony przez widoczne różnice między dwoma turniejami koszykówki w testach na koronawirusa, siłowniach i innych ustaleniach.