„Jego zachowanie zatruło reputację nas wszystkich i zaszkodziło i zdyskredytowało innych wybranych urzędników, którzy służą” – powiedziała reprezentantka Wendy Horman, republikanka z Idaho Falls, podczas posiedzenia komitetu.

Członkowie komitetu powiedzieli, że pan von Ehlinger, który jest singlem, zachowywał się niewłaściwie w miejscu pracy, utrzymując relacje z kilkoma członkami personelu Domu, z których część była podwładnymi.

„Agresywna taktyka przedstawicielki wobec kobiet jest niepokojąca” – powiedział podczas spotkania reprezentant John McCrostie, demokrata z Garden City.

Rzeczniczka Departamentu Policji w Boise poinformowała w czwartek w e-mailu, że toczy się otwarte dochodzenie w sprawie zarzutów przeciwko panu von Ehlinger.

Erika Birch, prawniczka stażysty, która została zidentyfikowana w skardze jako Jane Doe, powiedziała w e-mailu w czwartek, że pan von Ehlinger nie przyjął odpowiedzialności za swoje czyny.

„To niewybaczalne, że czekał, aż jego los będzie nieunikniony, aby zrezygnować” – powiedziała pani Birch. „Chociaż cieszymy się, że nie ma on władzy ustawodawczej i nie może polować na żadne młode kobiety w naszym Statehouse, jego działania są po prostu niewybaczalne”.

Pani Birch powiedziała, że ​​stażystka, studentka college’u, która ukończyła liceum w zeszłym roku i pracowała dla innej Izby Republikańskiej, została dodatkowo naruszona, gdy ujawniono jej tożsamość w ramach obrony pana von Ehlingera. Lokalne media podały, że były prawnik pana von Ehlingera wysłał list.