Kiedy Sarah Hamilton była w liceum, Hillary Clinton kandydowała na prezydenta i zrobiła duże wrażenie. Jej kandydatura sprawiła, że ​​pani Hamilton też chciała kiedyś zostać liderem, powiedziała, a może nawet ubiegać się o urząd.

Cztery lata później 21-letnia Hamilton nie jest już zainteresowana przywództwem. Powiedziała, że ​​choć ekscytujące było widzieć, jak Kamala Harris zostaje wiceprezydentem, twierdzi, że seksizm, z którym mierzyła się pani Harris i inne kandydatki, był zbyt duży. Pani Hamilton, grafik z San Francisco, wolałaby raczej pomagać ludziom w bardziej osobisty sposób, na przykład jako mentor.

Sarah Hamilton w 2016 roku …

„Hillary Clinton jest niezwykle inspirująca i stanowi przykład tego, jak powinna wyglądać kobieta u władzy. … ”

… iw 2021 roku

„… Jako biała kobieta wiem, że mam niezasłużony przywilej, więc czy jestem najlepszą osobą na przywództwie?”

„Zanim Donald Trump wygrał, myślałem, że bycie kobietą nie ma znaczenia” – powiedziała. „Myślę, że to naprawdę szkodliwe. Wszystkie te kobiety pokazały, że możesz wznieść się ponad te rzeczy, możesz być na tych stanowiskach i odnieść sukces. Ale myślę, że wiele małych dziewczynek i ludzi takich jak ja, widzą to i myślą: „Jeśli tego potrzeba, aby osiągnąć tę pozycję, nie sądzę, że jest to tego warte”.

To pokolenie nastolatków zostało wychowane, słysząc, że dziewczyny mogą być wszystkim, czego chcą – może nawet prezydentami. Wielu z nich twierdzi, że ważne jest, aby przywództwo było bardziej włączające niż w przeszłości. Jednak zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym na 604 nastolatkach przez Dynata dla The New York Times, mają również jasność co do seksizmu, z jakim borykają się przywódczynie kobiet, podobnie jak ich rówieśnicy.

Siedem na 10 nastoletnich dziewcząt i chłopców stwierdziło, że myślą, że w ciągu następnej dekady na prezydenta zostanie wybrana kobieta. Jednak 80 procent dziewcząt i 74 procent chłopców stwierdziło, że kobiety spotykają się z seksizmem podczas biegania, a tylko połowa nastolatków uważa, że ​​mężczyźni i kobiety mają równe szanse na wybranie, według badania. Obejmowało 327 dziewcząt, z których prawie połowa była czarnoskórymi, Latynosami, rdzennymi Amerykanami lub Azjatkami.

Pani Hamilton była częścią grupy młodych kobiet, z którymi po raz pierwszy przeprowadzono wywiady jako licealistki w Oregonie w 2016 r. (Skontaktowaliśmy się z nimi teraz, kiedy mogą głosować). Powiedzieli, że ostatnie cztery lata otworzyły im oczy na systemowy seksizm i rasizm. Dla niektórych skłoniło ich to do aktywizmu lub przywództwa. Dla innych, takich jak pani Hamilton, sprawiło to, że szukali gdzie indziej sposobu, aby coś zmienić. Wszyscy powiedzieli, że podkreślało to dla nich znaczenie różnorodności w rządzie.

„Gdy te dziewczyny osiągną wiek wyborczy, będą nalegać, aby przestrzenie, do których wchodzą, były reprezentatywne dla ludzi” – powiedziała Valeria Sinclair-Chapman, politolog z Purdue. „To będzie niezwykłe – i stworzy pewne problemy dla Partii Demokratycznej, ponieważ partia nie będzie się poruszać wystarczająco szybko dla tych dziewcząt”.

Badania pokazują, że podobnie jak młode kobiety z Oregonu, które pochodziły z liberalnego miasta i konserwatywnego miasteczka wiejskiego, młodzi ludzie skłaniają się ku lewicy. Pew Research Center odkryło, że pokolenie Z, w tym ci, którzy identyfikują się jako republikanie, są bardziej otwarci niż starsze pokolenia, jeśli chodzi o różne typy różnorodności. W ankiecie Dynata, mimo że dziewczęta popierające Bidena częściej podkreślały wagę przywódczyń płci żeńskiej i wyzwanie, jakim jest seksizm, większość dziewcząt popierających Trumpa też to uczyniła.

Niedawne wydarzenia wzmocniły sprzeczne przesłania, jakie otrzymują młode kobiety. Widzieli rekordową liczbę kobiet w Kongresie i pierwszą wiceprzewodniczącą. Niektórzy wymienili małe obietnice z Elizabeth Warren, aby przypomnieć sobie, że biegała, ponieważ „tak robią dziewczyny”. Ale widzieli też, jak przegrywają kobiety, które ubiegały się o najwyższe urzędy, oraz prezydent, który lekceważył kobiety i krytykował wygląd przywódczyni.

Badanie wykazało, że młodzi ludzie nie wierzą już w wiele rzeczy, które wcześniej przeszkadzały kobietom w szukaniu przywództwa. Dziewięciu na dziesięciu nastolatków, niezależnie od płci, stwierdziło, że ambicja jest dobrą cechą zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet.

Na pytanie, czy byliby zainteresowani ubieganiem się o urząd w przyszłości, sześciu na dziesięciu białych chłopców powiedziało tak, w porównaniu z 44 procentami białych dziewcząt. Wśród kolorowych nastolatków 39 proc. Chłopców i 36 proc. Dziewcząt chciało biegać.

Jednym z powodów tej różnicy jest to, że większość przywódców, o których dowiadują się dzieci, to biali mężczyźni – powiedziała Mirya Holman, politolog z Tulane. Podchodzą też do idei, że chłopcy – ale nie dziewczęta – powinni być konkurencyjni i agresywni, i że te cechy są niezbędne w polityce.

Ale badania pokazały również siłę wzorców do naśladowania, zwłaszcza gdy ktoś z grupy po raz pierwszy zostaje liderem. Badanie wykazało, że dziewczęta najbardziej inspirowały do ​​rozważenia przywództwa wiele „pierwszoplanowych” administracji Biden – w tym pierwsze kobiety, osoby kolorowe i homoseksualiści na wyższych stanowiskach.

„To było naprawdę mocne widzieć Kamalę Harris, która jest w stanie być na tak wysokim miejscu władzy, ponieważ jest Afroamerykanką, podobnie jak ja” – powiedziała Georgia Wolfe, lat 19, która studiuje na dentystę i mieszka w jej stowarzyszenie na Uniwersytecie w Oregonie. „Poszerza to, kto moim zdaniem zasługuje na coś do powiedzenia w moim życiu, i po prostu daje mi nadzieję”.

Georgia Wolfe w 2016 roku …

„Jestem naprawdę przerażony, jeśli Donald Trump zostanie prezydentem, a oni po prostu na to pozwalają…”

… iw 2021 roku

„… Musieliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zaprotestować, aby w końcu zabrać głos”.

(Pani Harris może być wzorem do naśladowania w bardziej konkretny sposób: trampki Converse, które często nosiła na szlaku kampanii. Cztery na dziesięć dziewcząt, i więcej Demokratów niż Republikanów, stwierdziło, że jako dorośli widzieli siebie w tenisówkach, aby pracy – najwięcej ze wszystkich butów. Tylko co dziesiąty planował nosić obcasy).

Badanie wykazało, że nawet nastolatkowie, którzy nie planują startować w zawodach, są wyczuleni na skutki różnorodności w rządzie. Osiemdziesiąt procent dziewcząt stwierdziło, że ważne jest posiadanie większej liczby kobiet na stanowiskach publicznych. Tylko 38 procent kolorowych dziewcząt stwierdziło, że rząd ma na względzie ich interesy.

Kiedy była w liceum, Daryn Hickok była sekretarką Czarnego Związku Studentów i chciała zostać „pierwszą dziewczyną przewodniczącą”. Już nie. Pani Hickok, obecnie 20-letnia koszykarz w Weber State w Ogden w stanie Utah, powiedziała, że ​​zmieniła swoją uwagę.

Daryn Hickok w 2016 roku …

„Mam zamiar zostać pierwszą kobietą-prezydentem, ponieważ chcę udowodnić, że mogę to osiągnąć. … ”

… iw 2021 roku

„… Chyba nie wiedziałem dużo o polityce. Teraz nie mam aspiracji bycia prezydentem ”.

„Samo zobaczenie, jak niedoreprezentowane są kobiety, zwłaszcza czarne, było dla mnie szalone” – powiedziała. „Nie zmotywowało mnie to do zostania senatorem lub kimkolwiek w tym rodzaju, ale zmotywowało mnie do tego, by być dobrze wykształconym i móc kształcić innych”.

W ankiecie trzy czwarte dziewcząt, które poparły Trumpa, stwierdziło, że jego prezydentura zainspirowała je do rozważenia kandydowania na urząd. Inni zwrócili się ku aktywizmowi z rozczarowania jego prezydenturą – prawie połowa dziewcząt, które poparły pana Bidena, również powiedziała, że ​​Trump bardziej zainteresował ich bieganiem.

Ana Shepherd, lat 18, powiedziała, że ​​była odrzucana przez polityków i prawników – aż do prezydentury Trumpa. Teraz studiuje nauki polityczne i chce zostać prawnikiem imigracyjnym. Jako meksykańska imigrantka, powiedziała, że ​​traktowanie imigrantów przez administrację Trumpa było dla niej katalizatorem.

Ana Shepherd w 2016 roku …

„Chcę być wzorem do naśladowania dla młodych dziewcząt. … ”

… iw 2021 roku

„… Moim wzorem do naśladowania jest AO C. Jest niesamowita, jest autentyczna i jest silną Latynoską.”

„To prawie na złość przez ostatnie cztery lata” – powiedziała pani Shepherd. „Na przekór, chcę być brązowym meksykańskim politykiem, który powstał”.

Niektórzy zmagali się z rasą na inne sposoby. Jessica Griepenburg, lat 19, spędziła pandemię, pracując jako niania i pisząc powieść, podczas rocznej przerwy w Mills College. Powiedziała, że ​​jej długotrwały sceptycyzm wobec rządu narastał, gdy obserwowała ostatnie wydarzenia, uczestniczyła w protestach i poznawała nowe perspektywy na studiach. „O wiele łatwiej jest mi usłyszeć mój głos jako białej kobiety i nie sądzę, że potrzebujemy tego więcej” – powiedziała.

Jessica Griepenburg w 2016 roku …

„Ważne jest, aby kobiety zajmowały kierownicze stanowiska, ponieważ tak często głosy kobiet nie są słyszalne …”

… iw 2021 roku

„… To dziwne, jak bardzo ubóstwiamy kobiety na stanowiskach kierowniczych, skoro wciąż są tak głęboko zakorzenione w systemie”.

„Jest o wiele więcej osób, które zasługują na rolę lidera bardziej niż ja” – powiedziała, co powtórzyły inne białe dziewczyny.

Jordan Barrett, lat 19, była zwolenniczką Trumpa w 2016 roku, podobnie jak jej rodzina i większość jej rodzinnego miasta Moro w stanie Oregon. Nadal tam jest, zdalnie uczęszcza do college’u, hoduje kozy i studiuje zootechnikę. Powiedziała, że ​​przez ostatnie cztery lata zastanawiała się, czyje głosy są słyszane. Głosując po raz pierwszy na prezydenta, wybrała pana Bidena.

Jordan Barrett w 2016 roku …

„Myślę, że Donald Trump ma lepsze intencje i lepsze sposoby realizacji tego, jak pomóc Ameryce…”

… iw 2021 roku

„… Przez kilka lat urzędowania Trumpa zdałem sobie sprawę, że było tak wiele opinii, z którymi się nie zgadzałem”.

„Myślę, że moje pokolenie jest trochę bardziej nieustraszone, kiedy stają w obronie rzeczy” – powiedziała. „Mam nadzieję, że wykorzystują swoją moc i głos na dobre i reprezentują ludzi, którzy nie mają głosu”.