Wiele rozmów na temat wzmocnienia pozycji kobiet koncentruje się na negocjowaniu podwyżek wynagrodzeń – powiedziała Porter. „Ale po co ci to podnieść, jeśli nie wiesz, jaki będzie twój plan oszczędnościowy z tą odrobiną dodatkowych pieniędzy?” powiedziała. „Co dobrego daje wspinanie się po tej drabinie i zdobycie następnej lepiej płatnej pracy z lepszymi świadczeniami, jeśli nie poświęcisz czasu na prawidłowe zainwestowanie funduszu emerytalnego?”

Sallie Krawcheck, dyrektor generalna i współzałożycielka Najstarszy, platforma inwestycyjna dla kobiet, powiedział, że milenialsi mogli nie zdawać sobie sprawy, że jeśli nie mają równości finansowej, nie mają niezależności.

„Młodsze kobiety nie miały tylu ciężko wygranych lekcji” – powiedziała.

Badanie UBS ma ograniczenia: nie badano boomersów, gdy byli trzy dekady młodsi, a milenialsi są dzisiaj, więc trudno jest stwierdzić, w jakim stopniu różnice w postawach wynikają z wieku i nabytej mądrości w porównaniu z innymi zmianami. A badane kobiety, z których wszystkie miały co najmniej ćwierć miliona dolarów w aktywach do zainwestowania, mogą nie być reprezentatywne dla swojego pokolenia w ogóle.

Erin Lowry, doradca ds. Finansów osobistych i autorka książki „Broke Millennial”, powiedziała, że ​​jednym z powodów, dla których kobiety z okresu boomu mogą być bardziej skłonne postrzegać niezależność finansową jako zasadniczą dla równości, jest to, że były świadkami tego, co może się bez niej stać: wiele z nich zostało wychowanych przez matki, które Powiedziała, że ​​odmówiono im pożyczek lub kart kredytowych.

Ruth Bader Ginsburg, jako dyrektorka Projektu Praw Kobiet ACLU w latach siedemdziesiątych XX wieku, wniosła szereg spraw, które utorowały drogę ustawie o równych szansach kredytowych z 1974 r., Która zabraniała wierzycielom pytać o płeć, stan cywilny lub wykorzystanie urodzenia. kontrola.

„Znam wiele kobiet z pokolenia milenialsów, feministek, wyzwolonych i tak dalej, które pozwalają swoim mężom zajmować się wszystkimi finansami” – powiedziała Lowry. „To wciąż archetyp w związkach heteroseksualnych”.

Trzydziestoletnia absolwentka powiedziała, że ​​kiedy kilka lat temu wyszła za mąż, jej mąż zarabiał większość pieniędzy i zajmował się długoterminowymi finansami pary. To oznaczało, że miał więcej do powiedzenia niż ona w decyzjach, na przykład o tym, gdzie ich córka chodzi do szkoły, a kiedy wyjeżdżają na wakacje, powiedziała.