W większości spowolnień gospodarczych liczba zapisów rośnie w college’ach lokalnych, gdzie większość studentów czarnoskórych, latynoskich i o niskich dochodach rozpoczyna naukę w systemie szkolnictwa wyższego. Nie tym razem.

Plik National Student Clearinghouse Research Centre poinformował w czwartek liczba studentów pierwszego roku spadła o 22,7 procent. Dyrektor wykonawczy centrum, Doug Shapiro, powiedział, że spadek był „oszałamiający”.

We wszystkich amerykańskich college’ach i uniwersytetach liczba studentów pierwszego roku spadła o ponad 16 procent w porównaniu z zeszłym rokiem, przy czym spadła w każdym regionie i prawie we wszystkich typach instytucji.

Spadek może mieć długotrwałe konsekwencje dla kapitału i dostępu w nadchodzących latach. „Największym zmartwieniem jest to, że ludzie, którzy przerywają naukę z zamiarem dokończenia jej później, nie zawsze to robią” – powiedział Terry Hartle, starszy wiceprezes ds. American Council on Education, grupa branżowa szkolnictwa wyższego.

Wszystkie grupy mniejszościowe i grupy o niższych dochodach zostały nieproporcjonalnie dotknięte wirusem. Oprócz trudności ekonomicznych spadek w szkołach wyższych może również odzwierciedlać obawy, że kampusy nie są bezpieczne przed infekcją.

Czytaj więcej: The Times poprosił pięciu dziennikarzy z college’u o zameldowanie z kampusów poddanych kwarantannie.

„Przez dwa tygodnie, od których obowiązywało zamówienie, starałem się go przestrzegać. Ale w nocy widziałem i słyszałem rozproszone grupy uczniów poruszające się między domami, a niektórzy wciąż błądzili po społeczności bez masek. Przestrzegając zasad, przegapiłem okazję do świętowania urodzin mojego współlokatora z przyjaciółmi i przegapiłem spotkanie z moją dziewczyną. Dwa tygodnie? Czułem się jak wieczność ”.


Tendencję tę można dostrzec w najnowszych statystykach pracy, które pokazują, że kobiety, zwłaszcza zamężne, cierpią z powodu spowolnienia wskaźnika zatrudnienia w czasie pandemii.

„Spadek udziału kobiet w sile roboczej był dość ponury i nie był zaskakujący, ponieważ powrót do szkoły nie nastąpił”, Betsey Stevenson, profesor ekonomii i porządku publicznego na Uniwersytecie Michigan, powiedział Jessice.

Stany Zjednoczone są jedynym bogatym krajem na świecie, który nie oferuje opieki nad dziećmi dotowanej przez rząd. To sprawiło, że szkoły publiczne stały się de facto przedszkolami – aż do pandemii, która wywróciła cały system i sprawiła, że ​​wiele dzieci uczyło się w domu przez część lub cały tydzień.

Ekonomiści, z którymi rozmawiała Jessica, uważali, że tragiczna sytuacja zawodowa kobiet jest bezpośrednio związana z uczeniem się na odległość i brakiem dostępnej opieki nad dziećmi.

Oczywiście nie chodzi tylko o matki: cztery razy więcej kobiet niż mężczyzn wypadł z siły roboczej we wrześniu. Ale zamknięcie szkół było punktem zwrotnym dla systemu, który już wydawał się być skierowany przeciwko pracującym matkom.

Jessica Calarco, profesor socjologii na Uniwersytecie Indiana, odkryła, że ​​około 40 procent z ponad 100 matek, które bada, zgłosiło wzrost frustracji związanych z pandemią u swoich partnerów.

Zamiast prosić współmałżonków o zwiększenie ich wkładu w gospodarstwo domowe, „matki obwiniają siebie za te konflikty i czują się odpowiedzialne za ich redukcję, w tym poprzez opuszczenie siły roboczej, rozpoczęcie stosowania leków przeciwdepresyjnych lub ignorowanie własnych obaw związanych z Covid-19”, Calarco a jej współautorzy napisali w przedruku nowego badania.

  • Plik całe ciało studenta liceum w Mississippi otrzymał polecenie poddania kwarantannie po serii niewielkich epidemii wirusów.

  • 80-osobowa impreza Sweet 16 w Hrabstwo Suffolk, Nowy Jork, pozostawił 37 osób zarażonych, a ponad 270 zmuszono do poddania kwarantannie. Po imprezie wirus rozprzestrzenił się po kraju. Jedna szkoła została zamknięta z powodu rosnącej liczby przypadków, a ludzie połączeni z 34 innymi musieli przenieść się do izolacji lub kwarantanny.

  • Co najmniej 29 procent nauczycieli w Minnesotarozważając rzucenie palenia, według sondażu przeprowadzonego wśród ponad 9700 pedagogów w związku nauczycieli stanu.

  • Powracający uczniowie Bostonzmaga się z traumą i psychologiczne rany spowodowane pandemią.

  • Programy posiłków szkolnych mają stracił ponad 483 miliony dolarów do tej pory w czasie pandemii, według nowego Ankieta ze Stowarzyszenia Żywienia Szkolnego.


W tym tygodniu sekcja Nauka w The Times opublikowała specjalny raport na temat sposobów, w jakie nauka zdalna będzie kształtować przyszłość. Możesz przeczytać to online, ale musimy rzucić okiem na wydanie drukowane Sunday Times i jest piękne.

Niektóre artykuły zagłębiają się w dziwność tego roku szkolnego i spekulacje na temat przyszłości sportów studenckich. Inni patrzą na mikroskoły i kapsułki do nauki.

Sekcja zawiera artykuł Amelii, który zebrał historie od was, czytelników Schools Briefing, o życiu podczas zdalnego uczenia się. Oto trzech od uczniów.

„Bardzo trudno mi oddzielić granice między szkołą a domem i często tracę produktywność”.

„Każdego ranka budzę się, biorę prysznic, przygotowuję się jak zwykle, ale potem wracam do swojego pokoju”.

„Idę nad jezioro w pobliżu mojego domu, aby co tydzień obserwować czaplę błękitną”.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy odpowiedzieli! Dziękuję Ci.